22022219

Najväčšia sieť online reportérov na Slovensku

Najväčšia sieť online reportérov na Slovensku

Banská BystricaBanská ŠtiavnicaBanskobystrický krajBreznoDetvaKrupinaLučenecPoltárRevúcaRimavská SobotaVeľký Krt횎arnovicaŽiar nad HronomZvolen

Banskobystrický kraj chce vyčleniť 880 000 eur pre ľudí v DSS

1 Minút čítania

Banská Bystrica 11. novembra (TASR) – Celkovo 880.000 eur plánuje Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) vyčleniť na odmeny pre všetkých zamestnancov zariadení sociálnych služieb, ktoré má kraj vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Informovalo o tom v stredu vedenie BBSK v Banskej Bystrici.

„Chcem poďakovať všetkým, ktorí sa v zariadeniach sociálnych služieb starajú o tých najohrozenejších a o bezproblémovú prevádzku. Ich práca nie je jednoduchá ani za „bežných“ podmienok, nie to ešte v čase pandémie, kedy sú vystavení obrovskému tlaku a zodpovednosti. Títo ľudia denne čelia výzvam, pred ktorými nikdy nestáli a od ich správnych rozhodnutí závisia mnohokrát životy iných,“ zdôvodnil predseda BBSK Ján Lunter.

Podľa neho každý jeden zamestnanec ich zariadenia dostane v decembrovom výplatnom termíne odmenu minimálne 470 eur v hrubom, prípadne vyššiu, s prihliadnutím na prácu, ktorú vykonáva.

„Verím, že zmena rozpočtu, ktorá dá priestor na vyplatenie jednorazových odmien zamestnancom v sociálnych službách, nájde v novembri podporu naprieč celým politickým spektrom zastupiteľstva. Títo ľudia si ju rozhodne zaslúžia,“ reagovala Božena Kováčová, predsedníčka komisie zdravotníctva, sociálnych vecí a marginálnych skupín krajského parlamentu.

Okrem odmien, ktoré pôjdu po schválení zastupiteľstvom z rozpočtu BBSK, kraj žiada aj o dotáciu z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

„Požiadali sme ministerstvo o sumu viac ako 1,16 milióna eur. Tieto peniaze budú rovnako určené na odmeny pre zamestnancov zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK a spolu s odmenami od kraja by si tak mohli prilepšiť viac ako o tisíc eur v hrubom,“ konštatoval šéf kraja.

Súvisiace príspevky
Aktuálne témyBanská ŠtiavnicaSlovensko

Požiarom poškodené historické budovy v Banskej Štiavnici nemajú narušenú statiku

1 Minút čítania
Požiar v historickom centre Banskej Štiavnice vypukol v sobotu 18. marca dopoludnia v jednej z historických budov, postupne sa rozšíril a poškodil…
Banská ŠtiavnicaBanskobystrický krajKrimi

Požiar v centre Banskej Štiavnice sa podarilo zastabilizovať

2 Minút čítania
      Banská Štiavnica 18. marca (TASR) – Rozsiahly požiar v Banskej Štiavnici sa v popoludňajších hodinách podarilo zastabilizovať. Horí ešte v strešnom priestore…
Banská ŠtiavnicaBanskobystrický krajKrimi

POŽIAR V BANSKEJ ŠTIAVNICI STÁLE HASIA, ROZŠÍRIL SA AJ NA OKOLITÉ BUDOVY

1 Minút čítania
Požiar, ktorý dnes zachvátil budovu „Banky lásky“ v Banskej Štiavnici sa rozšíril aj na okolité budovy. Podľa najnovších informácií horí už aj…