Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
PolitikaSvet

Česká polícia nemá dôkaz o existencii správy vyzývajúcej na mobilizáciu

1 Minút čítania

Užívatelia sociálnych sietí minulý týždeň upozornili na falošné textové správy, ktoré dostávajú obyvatelia Česka. Ich cieľom mala byť diskreditácii kandidáta na prezidentka Petra Pavla.

smskovanie
Zdroj: Pexels/Michael Burrows

PRAHA – Česká polícia nemá dôkaz, že falošná textová správa, ktorá sa šírila na sociálnych sieťach a v mene prezidentského kandidáta Petra Pavla vyzývala na mobilizáciu, skutočne existovala. Informuje o tom spravodajská televízia ČT24.

„Doteraz sa neozval nikto, kto by správu obdržal,“ uviedol hovorca Policajného prezídia ČR Ondřej Moravčík pre ČT24. Spresnil, že polícii sa ozvali osoby, ktoré správu údajne dostali. Polícia však relevantnosť týchto výrokov vyvrátila.

Užívatelia sociálnych sietí minulý týždeň upozornili na falošné textové správy, ktoré dostávajú obyvatelia Česka. Prezidentský kandidát Pavel ich v nich údajne vyzýval, aby sa dostavili na pobočku Armády ČR. Tam majú dostať výzbroj pre mobilizácie na Ukrajine.

Tím Petra Pavla v noci na stredu (18. januára) označil správu za falošnú, pripomína ČT24. Polícia začala šírenie týchto správ preverovať.

Od stredy (18. januára) sa na výzvu polície neozval nikto, kto by takúto správu dostal.

Ako informuje agentúra TASR, druhé kolo českých prezidentských volieb, v ktorom sa proti sebe postavia Petr Pavel a bývalý premiér Andrej Babiš, sa uskutoční 27. a 28. januára.

Zdroj: TASR, ČT24

Súvisiace príspevky
Svet

Vyše 50 hodín po zemetrasení vytiahli živú ženu z trosiek. Počet obetí stúpol na viac ako 11-tisíc

1 Minút čítania
Ženu vo veku 58 rokov údajne zachránili zo zrúteného hotela. ISTAMBUL/ANKARA – Jednu ženu vytiahli živú z trosiek budovy 52 hodín po ničivom…
RozhovorySvet

Západ by Ukrajinu nemal tlačiť do žiadnych územných ústupkov, tvrdí Pavel

2 Minút čítania
Nemôžeme akceptovať, že si agresor splní svoje ciele a my sa s tým zmierime, hovorí novozvolený český prezident. PRAHA – Západné štáty…
Svet

Počet obetí zemetrasenia v Turecku a Sýrii stúpol na viac ako 4300 ľudí

1 Minút čítania
Celkovo vytiahli v Turecku z trosiek 7840 živých ľudí a zničených bolo 4748 budov, uviedol turecký viceprezident Fuat Otkay. ANKARA – Záchranári…