Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
Aktuálne témyKonflikt na UkrajinePolitikaSlovensko

E. Heger: Ak Ukrajina vo vojne zvíťazí, Východné Slovensko bude potom viac prosperovať

2 Minút čítania

9.4.2022, Bratislava

Podľa súčasného predsedu vlády SR E. Hegera (OĽANO) bude Slovensko silno tlačiť na to, aby sa Ukrajina stala čo najrýchlejšie členom Európskej únie a získala kandidátsky status. Kľúčové je pre nás, aby Ukrajina vo vojne zvíťazila, Východné Slovensko bude potom prosperujúca časť krajiny. Po návrate z Ukrajiny to v sobotu v Bratislave vyhlásil premiér s tým, že vláda ponúka aj svoj reformný tím. Slovensko je podľa Hegera ochotné pomôcť Ukrajine aj s opravou vojenskej techniky, ale aj s vývozom pšenice prostredníctvom vlakovej prepravy. O tom, či obyvatelia Slovenska s týmito jeho postojmi a krokmi súhlasia, sa premiér nezmienil.
      

foto: FB / Eduard Heger – predseda vlády SR

Ak Ukrajina vo vojne zvíťazí, Východné Slovensko bude prosperovať

„Ukrajina potrebuje každého spojenca a pomoc z demokratického sveta. V Kyjeve som vyjadril aj našu podporu, pretože si uvedomujeme, že bojujú aj za nás a naše hodnoty, demokraciu a slobodu,“ vyhlásil Heger.
      

Pre Slovensko je podľa predsedu vlády dôležité, aby malo stabilných a prosperujúcich susedov, Ukrajina však momentálne v takej situácii nie je. „Kľúčové je pre nás, aby Ukrajina vo vojne zvíťazila a stala sa našim stabilným a prosperujúcim susedom,“ podotkol premiér. Myslí si, že potom sa aj ľuďom na východnom Slovensku začne lepšie dariť a nebudú musieť cestovať za prácou. „Východné Slovensko bude potom prosperujúca časť krajiny, aj preto investujeme do vzťahov s Ukrajinou,“ skonštatoval.
      

Premiér deklaruje, že Slovensko odovzdaním systému S-300 Ukrajine neohrozilo svoju bezpečnosť. „Slovensko je momentálne zabezpečené z hľadiska obrany a bezpečnosti tak, ako nikdy v histórii,“ uviedol a poukázal na prítomnosť vojakov, vojenskú techniku i konkrétne na systém protiraketovej obrany Patriot.
      

Heger navštívil v piatok (8. 4.) Kyjev spoločne s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou a šéfom diplomacie EÚ Josepom Borrellom. Stretol sa s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, ale aj ukrajinským premiérom Denysom Šmyhaľom. Následky vojny si spoločne s európskymi partnermi šiel osobne pozrieť do mesta Buča.

zdroj: TASR

Súvisiace príspevky
Slovensko

Ak sa nezmení EČV, poplatok pri prepise auta by sa mohol znížiť o 70 percent

1 Minút čítania
Výška správneho poplatku pri zápise vozidiel sa určuje v závislosti od výkonu motora. BRATISLAVA – Správny poplatok pri prepise majiteľa motorového vozidla…
Aktuálne témyEnviroPopradSlovensko

Nerešpektovali uzáveru a lavínovú hrozbu. Pri Popradskom plese uviazli s bábätkom

1 Minút čítania
Horskí záchranári sa k uviaznutým priblížili na lyžiach a snežnom skútri. VYSOKÉ TATRY – Horskí záchranári pomáhali v utorok 7. februára večer…
ŠkolstvoSlovensko

Dotácie na obedy pre základné a materské školy by sa mali vrátiť

2 Minút čítania
Dotácia by mala predstavovať 1,4 eura pre materské školy, 2,1 eura pre prvý stupeň a 2,3 eura pre druhý stupeň základných škôl….