1000

Nerob ojeby bo budes platit pokuty!!!!!!!

Najväčšia sieť online reportérov na Slovensku

Aktuálne témyKonflikt na UkrajinePolitikaSlovensko

E. Heger: Ak Ukrajina vo vojne zvíťazí, Východné Slovensko bude potom viac prosperovať

2 Minút čítania

9.4.2022, Bratislava

Podľa súčasného predsedu vlády SR E. Hegera (OĽANO) bude Slovensko silno tlačiť na to, aby sa Ukrajina stala čo najrýchlejšie členom Európskej únie a získala kandidátsky status. Kľúčové je pre nás, aby Ukrajina vo vojne zvíťazila, Východné Slovensko bude potom prosperujúca časť krajiny. Po návrate z Ukrajiny to v sobotu v Bratislave vyhlásil premiér s tým, že vláda ponúka aj svoj reformný tím. Slovensko je podľa Hegera ochotné pomôcť Ukrajine aj s opravou vojenskej techniky, ale aj s vývozom pšenice prostredníctvom vlakovej prepravy. O tom, či obyvatelia Slovenska s týmito jeho postojmi a krokmi súhlasia, sa premiér nezmienil.
      

foto: FB / Eduard Heger – predseda vlády SR

Ak Ukrajina vo vojne zvíťazí, Východné Slovensko bude prosperovať

„Ukrajina potrebuje každého spojenca a pomoc z demokratického sveta. V Kyjeve som vyjadril aj našu podporu, pretože si uvedomujeme, že bojujú aj za nás a naše hodnoty, demokraciu a slobodu,“ vyhlásil Heger.
      

Pre Slovensko je podľa predsedu vlády dôležité, aby malo stabilných a prosperujúcich susedov, Ukrajina však momentálne v takej situácii nie je. „Kľúčové je pre nás, aby Ukrajina vo vojne zvíťazila a stala sa našim stabilným a prosperujúcim susedom,“ podotkol premiér. Myslí si, že potom sa aj ľuďom na východnom Slovensku začne lepšie dariť a nebudú musieť cestovať za prácou. „Východné Slovensko bude potom prosperujúca časť krajiny, aj preto investujeme do vzťahov s Ukrajinou,“ skonštatoval.
      

Premiér deklaruje, že Slovensko odovzdaním systému S-300 Ukrajine neohrozilo svoju bezpečnosť. „Slovensko je momentálne zabezpečené z hľadiska obrany a bezpečnosti tak, ako nikdy v histórii,“ uviedol a poukázal na prítomnosť vojakov, vojenskú techniku i konkrétne na systém protiraketovej obrany Patriot.
      

Heger navštívil v piatok (8. 4.) Kyjev spoločne s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou a šéfom diplomacie EÚ Josepom Borrellom. Stretol sa s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, ale aj ukrajinským premiérom Denysom Šmyhaľom. Následky vojny si spoločne s európskymi partnermi šiel osobne pozrieť do mesta Buča.

zdroj: TASR

Súvisiace príspevky
Aktuálne témy

7 ROKOV NA SLOVENSKU

19 Minút čítania
Moje meno je Mgr.Tomáš Udič. Narodený 24.07.1982.Dnes je 09.04.2023, som ako obvinený vo väzbe v Prešove. Mám čistý register trestov, som bezúhonný…
Politika

Remišová: Zníženie DPH na potraviny sa neosvedčilo, vláda pomáha inak

2 Minút čítania
      Bratislava 26. marca (TASR) – Zníženie dane z pridanej hodnoty (DPH) na potraviny ako riešenie vysokých cien skúšali v iných krajinách a…
Politika

Kollár považuje výmenu stíhačiek a vrtuľníkov za dobrú, Fico nesúhlasí

2 Minút čítania
      Bratislava 26. marca (TASR) – Výmenu stíhačiek za bojové vrtuľníky Viper považuje predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) za dobrý…