Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
Aktuálne témySlovenskoSvetZdravie

Európska iniciatíva STOP 5G odštartovala svoju petíciu aj na Slovensku

2 Minút čítania

20.3.2022, Bratislava

V rámci európskej iniciatívy občanov „Stop (((5G))) – Zostaň pripojený, ale chránený“ bola 1. marca odštartovaná petícia pre lepšiu reguláciu 5G sietí v Európe a aj na Slovensku. Ide o ročný zber podpisov v rámci celej EÚ, v ktorom ich je potrebné získať milión. Petičný výbor žiada Európsku komisiu uprednostňovať a realizovať káblové digitálne telekomunikačné pripojenia namiesto bezdrôtových pripojení a vyzýva kompetentné orgány informovať občanov EÚ, najmä lekárov a učiteľov, o zdravotných rizikách spôsobených rádiofrekvenčných elektromagnetických polí (RF EMP).  

Petícia upozorňuje na škodlivosť 5G

Európska iniciatíva občanov a slovenský petičný výbor STOP (((5G))) nepovažujú bezdrôtové pripojenie za bezpečné ani zdravé. „Stovky vedeckých štúdií dokazujú, že životu škodí už žiarenie, ktoré je hlboko pod súčasnými limitmi. S 5G sa expozícia žiarenia ešte výrazne zvýši. Tiež dôjde k prudkému nárastu spotreby energie, vyčerpaniu vzácnych nerastov a vážnemu narušeniu nášho súkromia,“ uvádza sa na webovej stránke stránke SignStop5G.eu/sk.

Iniciátori a signatári petičnej akcie STOP budovaniu 5G sietí na Slovensku tvrdia, že technológia 5G predpokladá podstatne vyššiu expozíciu z rádiofrekvenčných elektromagnetických polí (RF EMP) než všetky už existujúce technológie (2G, 3G, 4G…). RF EMP má podľa nich preukázateľne škodlivé účinky na ľudí a životné prostredie. „V záujme ochrany zdravia obyvateľov SR naliehavo vyzývame Slovenskú republiku – vládu SR, Ministerstvo zdravotníctva SR, Ministerstvo životného prostredia SR, Ministerstvo dopravy a výstavby SR, Ministerstvo hospodárstva SR, Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb, Úrad verejného zdravotníctva, Národnú radu SR a pani prezidentku Slovenskej republiky prijať všetky primerané opatrenia na zastavenie expanzie 5G RF – EMP, kým nezávislé vedecké inštitúcie nepotvrdia, že technológia 5G a celkové hladiny žiarenia spôsobené RF – EMP nie sú škodlivé pre občanov SR, a to najmä pre dojčatá, deti a tehotné ženy, rovnako ako pre životné prostredie, píše sa v petícii.

Iniciatíva STOP (((5G))) upozorňuje nielen na negatívny vplyv 5G na človeka, ale aj na ďalšie živé organizmy a rastliny. „Nedávne vedecké publikácie ukázali, že EMP ovplyvňuje živé organizmy už pri oveľa nižších úrovniach intenzít. Účinky 5G siete zahŕňajú zvýšené riziko vzniku rakoviny, bunkového stresu, genetického poškodenia, štrukturálnych a funkčných zmien reprodukčného systému a neurologické poruchy, uvádza sa v petícii.

Popri zmene legislatívy Európskej únie ide podľa petičného výboru aj o zmenu slovenskej legislatívy. Doposiaľ európsku petíciu podpísalo 11 266 obyvateľov EÚ.

„Radi by sme Vás poprosili o podporu tejto európskej iniciatívy. Ďakujeme za každý podpis a zdieľanie,“ za Slovenský petičný výbor a za Európsku iniciatívu občanov vyjadrila svoje poďakovanie Petra Bertová Polovková.

Petícia tu: https://www.peticie.com/stop_budovaniu_5g_sieti_na_slovensku

zdroj: peticie.com, signstop5g.eu

Súvisiace príspevky
Aktuálne témyAplikáciaapp_post_bannerKrimiNajčítanejšie

Je 04.06. 2024 , 06.06. 2024 o 9 hod. mám výsluch k návrhu prokuratora na predlženie lehoty väzby. V rámci svojej obhajoby som si pripravil aj toto:

4 Minút čítania
Podľa § 76 ods. 3 Trestného poriadku ,,Predlžiť lehotu väzby možno len vtedy, ak bol návrh od prokuratora podani včas a ak…
Aktuálne témy

7 ROKOV NA SLOVENSKU

19 Minút čítania
Moje meno je Mgr.Tomáš Udič. Narodený 24.07.1982.Dnes je 09.04.2023, som ako obvinený vo väzbe v Prešove. Mám čistý register trestov, som bezúhonný…
Svet

MZVEZ upozorňuje cestujúcich na zvýšenú mieru krádeží v Taliansku

1 Minút čítania
      Bratislava 26. marca (TASR) – Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR upozorňuje cestujúcich na zvýšenú mieru krádeží v Taliansku. Najviac…