Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
KrimiSlovensko

Finančná správa zachytila nelegálny tabak za milión eur

2 Minút čítania

Ozbrojeným príslušníkom Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) sa podaril ďalší skvelý úlovok na východe Slovenska. V rámci akcie Sušina odhalili nelegálnu výrobňu tabakových výrobkov v obci Udavské. Zabránili tak možnému finančnému úniku na spotrebnej dani z tabakových výrobkov vo výške najmenej 905.502 eur. Pri čine bolo zadržaných šesť osôb. Vyšetrovateľ finančnej správy už spracoval aj návrh na ich väzobné stíhanie.

Päť Poliakov a jedného Slováka prichytili kriminalisti finančnej správy pri páchaní trestnej činnosti, keď spracovávali nelegálny tabak v areáli bývalého mlynu v obci Udavské. Ozbrojení príslušníci finančnej správy ich odhalili v rámci akcie Sušina na základe medzinárodnej spolupráce s lotyšskými colnými kolegami. Celkovo sa do akcie v nočných hodinách zapojilo približne 100 ozbrojených príslušníkov finančnej správy spolu s policajtmi.

Počas akcie Sušina vykonali kriminalisti finančnej správy viaceré prehliadky skladov aj rodinného domu v obci Udavské. Páchateľov pristihli priamo pri čine. Dopustiť sa mali zločinu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru ako aj nepovolenej výroby tabaku a tabakových výrobkov.

Ozbrojení príslušníci KÚFS celkovo zaistili 10,14 tony suroviny na výrobu cigariet. Okrem toho zaistili aj motorové vozidlá. Vďaka tejto úspešnej akcii zabránili možnému úniku na spotrebnej dani vo výške takmer jedného milióna eur.

Vyšetrovateľ finančnej správy spracoval návrh na vzatie do väzby v prípade všetkých prichytených páchateľov. V tomto prípade naďalej prebiehajú ešte procesné úkony. V prípade dokázania viny hrozí zadržaným trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Akcia Sušina nie je pritom ojedinelým úspešným záchytom cigariet bez platných kontrolných známok,    vďaka ktorému sa podarilo zabrániť únikom na spotrebných daniach. V poslednom období ich bolo viacero. Len za uplynulé mesiace sa podarilo Kriminálnemu úradu finančnej správy viacnásobne zachytiť viac tabaku a nelegálnych cigariet ako za minulý rok. V prípade tabaku sa finančnej správe podarilo za prvé mesiace tohto roka zadržať 2,5-krát viac tabaku ako minulý rok. Napríklad niekoľko desiatok nelegálnych cigariet bolo na východe Slovenska zadržaných aj koncom apríla tohto roka. Tento týždeň bolo zaistených aj 20 kg rastlinnej sušiny katy jedlej zaradenej do zoznamu omamných a psychotropných látok.

Súvisiace príspevky
BratislavaSlovenskoZápadné Slovensko

Bratislava plánuje spustenie parkovacej politiky v prvých zónach od októbra

2 Minút čítania
Bratislava 12. júna (TASR) Mesto Bratislava plánuje spustiť parkovaciu politiku v prvých zónach od 1. októbra. Bude to v Petržalke, v Novom…
NajčítanejšieSlovenskoTrnavský krajZápadné Slovensko

TTSK: V prvom kole župa rozdelila 300 tisíc eur z Fondu na rozvoj Trnavského kraja

2 Minút čítania
Trnavská župa vyhodnotila prvé kolo premiérového ročníka výzvy na predkladanie žiadostí o podporu z Fondu na rozvoj Trnavského kraja. Z celkového objemu 450 tisíc…
SlovenskoSvet

BMC SAV: V SR zaznamenali ázijského invázneho komára Aedes japonicus japonicus-2

2 Minút čítania
Bratislava 11. júna (TASR) Monitoring inváznych druhov komárov v roku 2020 odhalil nový druh aj na Slovensku. Ide o pôvodne ázijského komára…