Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
EnviroMartin

Martin: Pri poklese výdatnosti vodárenských zdrojov dodajú vodu všade tam, kde to bude potrebné

1 Minút čítania

Martin 15. júla (TASR) – Turčianska vodárenská spoločnosť (Turvod) nezaznamenala v roku 2022 významný pokles výdatnosti vodárenských zdrojov v jej správe na území okresov Martin a Turčianske Teplice.
      

Turvod nezaznamenala významný pokles výdatnosti vodárenských zdrojov

Podľa výrobno–investičnej riaditeľky spoločnosti Ľubice Francovej neboli nútení zaviesť regulačné opatrenia na užívanie pitnej vody formou obmedzenia jej dodávok z verejného vodovodu. „Cieľom našej spoločnosti je zabezpečiť systémom vodovodných potrubí vzájomné prepojenie lokalít, ktoré sú zásobované vodou z vodárenských zdrojov s nižšou výdatnosťou s rajónovými vodovodmi, pripojenými na vodárenské zdroje s vyššími výdatnosťami,“ vysvetlila.
      

„Pri dosiahnutí takéhoto účinného sieťového prepojenia jednotlivých rajónov bude možné dodať vodu pri poklese výdatnosti niektorého z vodárenských zdrojov všade tam, kde to bude potrebné,“ dodala výrobno–investičná riaditeľka vodárenskej spoločnosti.

Súvisiace príspevky
Dolný KubínEnviroKošiceMartinŠkolstvoSlovensko

Študentskú súťaž na tému využívania eurofondov vyhrala M. Hüberová so spotom Riečny koridor

1 Minút čítania
29.11.2022, Bratislava Súťaž pre študentov stredných a vysokých škôl na Slovensku, ktorú vyhlásil Úrad vlády SR 9. mája 2022 má svojich víťazov….
Enviro

ŠOP SR: Riaditeľ nemeckej záchrannej stanice pre veľké šelmy navštívil Slovensko

2 Minút čítania
28.11.2022, Slovensko navštívil riaditeľ nemeckej záchrannej stanice pre veľké šelmy Bernd Nonnenmacher. Záchrannú stanicu predstavil na Slovensku ako alternatívny vlčí a medvedí park…
Enviro

Počasie: Posledné novembrové dni prinesú sneh, dážď a úplne na záver aj slnko

1 Minút čítania
27.11.2022, Bratislava Posledné novembrové dni podľa predpovede meteorológov prinesú na Slovensko polooblačné až oblačné počasie, lokálne aj nízku oblačnosť. Ojedinele, najmä cez…