Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Mestské lesy Košice chystajú opravu chodníka na Alpinke

1 Minút čítania
Mapka: ML Košice, mapy.cz

KOŠICE – Mestské lesy (ML) Košice oznámili, že oprava turistického chodníka – modrá značka – Baránok – Alpinka je nevyhnutná. Preto ho čaká dočasná uzávera v dňoch 20.7. – 26.7. 2021.

Môže sa stať úraz

Podľa ML nevyhovujúci stav modro vyznačeného lesného turistického chodníka z Baránka na Alpínku (schádza vpravo za mostom z verejnej cesty na Horný Bankov – situácia na mapke-zdroj: mapy.cz) vyvolal nutnosť opravy kritických miest. Ide o úseky výrazne zúžené zemitým materiálom zosunutým zo svahu, rastlou skalou, poškodené vývratmi stromov, ktoré znemožňujú riadne a bezpečné užívanie chodníka. Trasa je miestami sprevádzaná extrémne strmými a vysokými zrázmi do Čermeľského potoka, so zvýšeným rizikom úrazu. V záujme skvalitnenia a urýchlenia prác budú pri úprave telesa chodníka primerane použité ľahšie mechanizmy.

Budúci týždeň chodník zavrú

„Práce plánujeme vykonať v termíne od 20.7. do 26.7.2021 a v tomto čase bude chodník pre verejnosť uzavretý. V prípade, ak sa podarí práce ukončiť skôr, budeme o skoršom otvorení chodníka informovať. Žiadame návštevníkov lesoparku, aby v čase uzávery na chodník nevchádzali a rešpektovali aj upozorňujúce informácie v teréne. Veríme, že táto oprava prispeje k lepšiemu a najmä k bezpečnejšiemu užívaniu obľúbeného lesoparkového chodníka,“ uvádzajú ML na sociálnej sieti. Zároveň prosia Košičanov a všetkých turistov o trpezlivosť.

ML Košice, BM

Súvisiace príspevky
Košický krajVýchodné Slovensko

Chorobnosť na respiračné ochorenia v Košickom kraji stúpla o 63 percent. Objavuje sa aj chrípka.

1 Minút čítania
KOŠICE – Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia (ARO) v Košickom kraji v tomto týždni stúpla v porovnaní s predchádzajúcim o 63,2 percenta….
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Na Luniku IX sa začne svojpomocná výstavba. Najprv postavia komunitné centrum.

2 Minút čítania
KOŠICE – Na košickom sídlisku Luník IX sa v najbližších dňoch začne s výstavbou komunitného centra pre rodiny v núdzi. V rámci…
PopradSlovenskoTvrdošínVýchodné Slovensko

SHMÚ vydal na večer a noc výstrahy pred silným vetrom na horách

1 Minút čítania
Bratislava 23. septembra (TASR) Na viacerých miestach Slovenska sa počas štvrtkového večera a noci môže vyskytnúť silný vietor a tiež vietor na…