1000

Nerob ojeby bo budes platit pokuty!!!!!!!

Najväčšia sieť online reportérov na Slovensku

EnviroŠkolstvoSlovensko

Ministerstvo láka adeptov na post riaditeľa odboru riadenia národných parkov rôznymi benefitmi. Inzerát sa nevyhol kritike.

2 Minút čítania

30.8.2022, Bratislava

Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR hľadá nového riaditeľa/riaditeľku odboru riadenia národných parkov. V inzeráte, ktorý sa v utorok (30.8.) objavil na oficiálnej stránke ministerstva, ponúkajú novému riaditeľovi plat od 2700 eur mesačne, fixný pracovný čas od 9:00 h do 15:00 h, 5 dní v mesiaci prácu z domu a ďalšie benefity. To, že oficiálna pracovná ponuka ministerstva obsahuje nespisovné výrazy, ako „sick days“ či „home office“, skritizoval pedagóg a odborník na slovenčinu Ján Papuga, podľa ktorého sa v inzeráte zhanobil spisovný jazyk.

Kandidátom na tento post postačuje iba jeden rok odbornej praxe

Envirorezort chce na post riaditeľa odboru riadenia národných parkov manažéra, ktorý má aspoň jeden rok praxe. Prihlásiť sa do výberového konania je potrebné najneskôr do 12. septembra. „Na obsadzovanú pozíciu hľadáme manažéra, ktorému záleží na tom, aby národné parky boli vnímané ako najlepšie miesto na trávenie voľného času v prírode, a zároveň ako najčistejšie a neporušené miesta na Slovensku a ktorý má aspoň 1 rok odbornej praxe,“ uvádza vo svojom inzeráte ministerstvo.

Potenciálny adept ani netuší, že sa v inzeráte zhanobil spisovný jazyk

Pedagóg, slovenčinár a odborník na školstvo PhDr. Ján Papuga, PhD. tvrdí, že v inzeráte sa zhanobil spisovný jazyk. „Pri používaní cudzích slov je motivácia, že na daný výraz nejestvuje slovenské slovo. V prípadoch home office a sick days máme plnohodnotné slovenské výrazy. Home office = práca z domu a sick days = pracovná neschopnosť (PN). Že sa nevyužívajú, je buď výraz zlyhávajúceho školstva, alebo povrchná snaha zaujať potenciálneho adepta, ktorý ani netuší, že sa v inzeráte zhanobil spisovný jazyk,“ uviedol Papuga.

Inzerát pobúril nielen odborníkov, ale aj ľudí na sociálnej sieti. „Čo znamená sick days a home office? To už ani slovenské ministerstvo nie je schopné napísať požiadavky po slovensky? Ako si dovoľujete takto hanobiť Slovensko? A ešte dotaz.. jeden rok praxe na riaditeľa? Evidentne kandidát je už zvolený, teraz na neho idete na pasovať požiadavku. Choré!!!!!“ – okomentovala inzerát Michaela.

Zdroj: Slovenský reportér, FB / Ministerstvo životného prostredia SR

Súvisiace príspevky
Enviro

V súčasnosti sa dá 80 percent komunálneho odpadu veľmi dobre recyklovať

2 Minút čítania
      Bratislava 25. marca (TASR) – V súčasnosti sa dá 80 percent komunálneho odpadu veľmi dobre recyklovať. Celkové náklady na recykláciu sú často…
Slovensko

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

2 Minút čítania
      Bratislava 25. marca (TASR) – V nedeľu 26. marca začne na Slovensku – podobne ako vo viacerých európskych štátoch – platiť letný…
Slovensko

Biskupi k 35. výročiu Sviečkovej manifestácie: Hľadajme to, čo nás spája

2 Minút čítania
      Bratislava 25. marca (TASR) – Jedným z nadčasových odkazov Sviečkovej manifestácie je schopnosť zjednotiť sa a hľadať skôr to, čo nás spája,…