Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
Konflikt na UkrajineSlovensko

Ministerstvo obrany upozorňuje na plánované armádne presuny do 4. decembra

1 Minút čítania

29.11.2022, Bratislava

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 28. novembra do 4. decembra 2022 sa budú cez územie SR realizovať plánované cestné a železničné presuny zahraničných spojeneckých ozbrojených síl, a to v súvislosti s rotáciami jednotlivých kontingentov Mnohonárodnej bojovej skupiny NATO v SR. Rezort obrany o tom informoval na webovej stránke.

Presuny realizované v nočných hodinách

„Informujeme o tom vopred, aby sme v súčasnej situácii vojenskej agresie za našimi hranicami zamedzili šíreniu dezinformácií a zneužitiu v prospech vytvárania neopodstatneného strachu. Spojenecké jednotky po čase prirodzene potrebujú vystriedať personál, prípadne techniku a zabezpečiť iné logistické potreby tak, aby mohli aj naďalej plniť úlohy v prospech posilnenia našej spoločnej obranyschopnosti a bezpečnosti,“ uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď.

V záujme eliminácie dopravných obmedzení budú rozsiahlejšie presuny realizované v nočných hodinách. Rezort obrany poskytne sprievod Vojenskou políciou, ktorá bude zabezpečovať bezproblémový priebeh presunov.

Zdroj: mosr.sk

Súvisiace príspevky
Slovensko

Ak sa nezmení EČV, poplatok pri prepise auta by sa mohol znížiť o 70 percent

1 Minút čítania
Výška správneho poplatku pri zápise vozidiel sa určuje v závislosti od výkonu motora. BRATISLAVA – Správny poplatok pri prepise majiteľa motorového vozidla…
Aktuálne témyEnviroPopradSlovensko

Nerešpektovali uzáveru a lavínovú hrozbu. Pri Popradskom plese uviazli s bábätkom

1 Minút čítania
Horskí záchranári sa k uviaznutým priblížili na lyžiach a snežnom skútri. VYSOKÉ TATRY – Horskí záchranári pomáhali v utorok 7. februára večer…
ŠkolstvoSlovensko

Dotácie na obedy pre základné a materské školy by sa mali vrátiť

2 Minút čítania
Dotácia by mala predstavovať 1,4 eura pre materské školy, 2,1 eura pre prvý stupeň a 2,3 eura pre druhý stupeň základných škôl….