1000

Nerob ojeby bo budes platit pokuty!!!!!!!

Najväčšia sieť online reportérov na Slovensku

Svet

MZVEZ upozorňuje cestujúcich na zvýšenú mieru krádeží v Taliansku

1 Minút čítania

      Bratislava 26. marca (TASR) – Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR upozorňuje cestujúcich na zvýšenú mieru krádeží v Taliansku. Najviac krádeží je zaznamenaných vo veľkých mestách, ako Miláno, Rím, Florencia, Benátky a Neapol. Rezort o tom informuje na webe.
      „V Taliansku sú v tomto roku viac ako po minulé roky rozšírené krádeže, predovšetkým vreckové krádeže peňaženiek, celých kabeliek a dokladov potrebných na návrat domov,“ uviedlo ministerstvo.      
      Zlodeji sa podľa neho zdržiavajú najmä na vlakových staniciach, vo vlakoch, metre, mestských dopravných prostriedkoch, na čerpacích staniciach, parkoviskách obchodných centier, plážach, v múzeách či miestach s vysokou koncentráciou ľudí. „V organizovaných skupinách využívajú tlačenicu a vedia veľmi ľahko odcudziť peňaženky a iné cennosti,“ skonštatoval rezort.
      Odporúča nenosiť na viditeľných miestach drahé veci, ako šperky či hodinky. Na turisticky husto navštevovaných miestach radí nenosiť batohy na chrbtoch a nenechávať osobné veci bez dozoru na lavičkách, stoličkách či stoloch. „V obchodných centrách na parkoviskách sa nezohýbajte, ak človeku blízko vás padnú na zem kľúče, ďalší môže byť ukrytý a čaká len na okamih vašej nepozornosti,“ ozrejmil rezort.
      Pripomína, že pri krádeži či strate dokladov je potrebné spísať správu na polícii a vyžiadať si náhradné. „Odporúčame mať vopred pripravenú kópiu cestovného dokladu a dve fotografie pasového formátu,“ doplnilo MZVEZ.
      Upozorňuje aj na vyššiu mieru podvodov, predovšetkým pri nákupe motorových vozidiel, prenájme nehnuteľností, kúpe nehnuteľností a objednávaní tovaru online. „Pri nákupe vozidiel, nehnuteľností, prenájme bytov, prenájme ubytovania odporúčame občanom preveriť si danú spoločnosť, nikdy neposielať peniaze na účet skôr ako po osobnej dohode a preverení predajcu,“ uviedol rezort.

Súvisiace príspevky
Aktuálne témySvet

Z Poľska sa stáva nová európska vojenská veľmoc.

2 Minút čítania
Vďaka masívnemu zbrojeniu predčí aj západné štáty Ak dáme bokom Rusko, tak na fakt, že najsilnejšie armády v Európe majú Veľká Británia,…
Aktuálne témySvet

OSN: Ničivé zemetrasenie v Sýrii postihlo 8,8 milióna ľudí

1 Minút čítania
Námestník generálneho tajomníka OSN pre humanitárne záležitosti Griffiths pripustil, že OSN zlyhala v pomoci obetiam prírodnej katastrofy v severozápadných častiach Sýrie. Damask…
Aktuálne témySvet

Počet obetí zemetrasenia v Turecku a Sýrii už presiahol 45.000

1 Minút čítania
Turecké úrady sa medzičasom zamerali na osoby, ktoré sú údajne zodpovedné za výstavbu niektorých budov nezákonnými alebo nekvalitnými metódami. Ankara/Damask 18. februára…