Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
KošiceKrimiSlovenskoSobranceVýchodné Slovensko

Na hranici s Ukrajinou našli v autobuse kilá jantáru za viac ako 50-tisíc eur, prípad vyšetruje kriminálka

1 Minút čítania

Bratislava/Michalovce 13. mája (TASR) – Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké odhalili pokus o nezákonný dovoz jantáru. Opracovaný jantár do podoby drobných šperkov, ale aj neopracované kamene objavili pri kontrole linkového autobusu. Hodnota jantáru bola znaleckým posudkom stanovená na viac ako 51.000 eur. TASR o tom informovala Jana Nimrichterová, hovorkyňa Colného úradu Michalovce.
      

Jantár aj v rezervnom kolese

Pri kontrole interiéru autobusu našli najprv v priestore určenom na uloženie rezervného kolesa biele vrecia zabalené v čiernom igelite. V nich sa nachádzalo takmer 21 kilogramov jantáru opracovaného do podoby drobných šperkov. „Ďalšími úkonmi s využitím stacionárneho röntgenového skenovacieho systému bola v rezervnom kolese zistená prítomnosť ďalšieho jantáru, neopracované kamene v množstve 41,5 kilogramu,“ priblížila Nimrichterová.
      

Vzniklo tak podozrenie zo spáchania trestného činu neznámou osobou. Operačné stredisko Kriminálneho úradu finančnej správy vyslalo na miesto vyšetrovateľa. Hodnota jantáru bola znaleckým posudkom stanovená na viac ako 51.080 eur. Colný dlh bol vyčíslený na vyše 9200 eur.

Súvisiace príspevky
KrimiSlovensko

Majiteľovi zbrane, ktorý ju nenahlási polícii, hrozí pokuta do 663 eur

2 Minút čítania
Bratislava 20. mája (TASR) – Majitelia zbraní by nemali zabudnúť na to, že držbu niektorých z nich je potrebné polícii nahlasovať. Vyplýva…
KežmarokKrimiLevočaPopradPrešovský krajStará ĽubovňaVýchodné Slovensko

Tatry: Poľská turistka skolabovala v Belianskej jaskyni, transportovali ju štvorkolkou

1 Minút čítania
20.5.2022, Vysoké Tatry Záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) boli v piatok požiadaní o pomoc pre 47-ročnú pani z Poľska, ktorá náhle skolabovala…
Slovensko

Počasie: Cez víkend príde zmena, hrozí aj víchrica. V nedeľu a pondelok môže aj mrznúť.

2 Minút čítania
20.5.2022, Bratislava Máj pokračuje pomerne teplým počasím, na juhu Slovenska aj s tropickými teplotami. To sa ale začne v priebehu víkendu meniť….