1000

Nerob ojeby bo budes platit pokuty!!!!!!!

Najväčšia sieť online reportérov na Slovensku

KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Na post košického župana bude kandidovať Ivan Hriczko

1 Minút čítania

Košice: Na post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) bude v jesenných voľbách kandidovať za Slovenskú iniciatívu menšín (SIM) podnikateľ Ivan Hriczko. Kandidatúru oznámil v piatok v Košiciach.

Za najdôležitejšie oblasti svojho volebného programu označil rodinu, mladých ľudí, seniorov, ale aj prepájanie regiónov a prezentáciu KSK vo svete. Uchádzať o post predsedu KSK sa rozhodol „ako občan, ktorý nie je spokojný“. „Som pripravený po pracovnej, praktickej a ľudskej stránke pomôcť Košickému kraju a jeho obyvateľom,“uviedol.

Župa má podľa Hriczka veľký potenciál


KSK má podľa neho veľký potenciál na vytvorenie vhodných podmienok na podporu rodín, napríklad v podobe vytvárania dostupnejších možností na trávenie voľného času v kraji, budovania cyklotrás, oddychových zón a posilnenia športových a mimoškolských aktivít.

V súvislosti s mladými považuje za nevyhnutné mať kvalitnú infraštruktúru v kraji a zmeniť bytovú a zamestnaneckú politiku. Sústrediť sa chce tiež na udržanie mladých ľudí v regióne, prilákanie nových investorov či zlepšenie prístupu k zdravotnej starostlivosti.

Zamerať sa plánuje aj na seniorov


Zamerať sa plánuje aj na oblasť sociálnych a opatrovateľských služieb pre seniorov. Podľa jeho slov v kraji chýba napríklad kvalitné paliatívne oddelenie . „Župa môže vytvárať ochranné pomocné programy, ktoré týmto ľuďom pomôžu,“ dodal.

Hriczko pôsobil v médiách, štátnej správe, samospráve aj v treťom sektore. Ako uviedol, venoval sa otázkam chudoby, národnostných menšín a regionálnej politike. V kandidatúre ho podporuje aj strana Starostovia a nezávislí kandidáti.

Prvý podpredseda SIM Pavol Gombos informoval, že okrem kandidáta na post predsedu KSK v nadchádzajúcich voľbách nominujú aj poslancov za jednotlivé okresy kraja.

Zdroj: teraz.sk, NN

Súvisiace príspevky
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Na burze v Budimíri uvidíte v sobotu aj veterány

1 Minút čítania
Budimír: V sobotu 15. apríla sa v Budimíri uskutoční už tradičná burza starožitností. „Budimírska burza má tradíciu už o roku 2004, keď…
Košický krajMichalovceVýchodné Slovensko

V Michalovciach zajtra vyhlásia výsledky fotografickej súťaže

1 Minút čítania
Michalovce: Krajská hvezdáreň a Zemplínske kultúrne centrum, zariadenie Košického samosprávneho kraja, je z poverenia Národného osvetového centra v Bratislave organizátorom regionálneho kola…
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Chinaski v Košiciach pokrstia nový album na spoločnom koncerte s Lukášom Adamcom

1 Minút čítania
Košice: Jedna z najpopulárnejších českých kapiel Chinaski dorazí do Košíc 14. apríla. V košickej Kunsthalle predstaví a pokrstí nový album Frihet. Dvanásty…