1000

Nerob ojeby bo budes platit pokuty!!!!!!!

Najväčšia sieť online reportérov na Slovensku

Banská BystricaBanskobystrický krajBreznoSlovenskoStredné SlovenskoZápadné Slovensko

Práce na ceste na Muráni po zime pokračujú, úsek bude potrebné opäť uzavrieť

2 Minút čítania

Po zimnej prestávke začala spoločnosť Skanska SK s druhou etapou prác na sanácii zosuvu cesty II/531 medzi Muráňom a Muránskou Hutou. Dnes si bol úsek prezrieť aj predseda BBSK Ján Lunter, ktorý zároveň informoval o nevyhnutných úplných uzáverách. Tie začnú 3. mája a potrvajú predbežne do 18. júla.

Spoločnosť Skanska SK, ktorú Banskobystrický samosprávny kraj zazmluvnil vlani na sanáciu zosuvu cesty II/531 medzi Muráňom a Muránskou Hutou, začala po zime s druhou etapou rekonštrukčných prác. Tie sa rozbehli ešte 22. marca, v súčasnosti prebieha najmä čistenie priepustov a prečisťovanie korýt vodných tokov.

Úsek, ktorý vlani na konci júna závažne poškodila voda po prietrži mračien, si bol dnes prezrieť aj banskobystrický župan Ján Lunter. Ten sa nielen informoval o priebehu prác, ale tiež ocenil úsilie zhotoviteľa, vďaka ktorému sa vlani podarilo cestu sprejazdniť v jednom jazdnom pruhu ešte pred zimou. Predseda BBSK však zároveň upozornil, že cestu bude potrebné opäť úplne uzavrieť.

„Chcem poprosiť ľudí o trpezlivosť – tak ako sme viackrát opakovali už v minulosti, pre úplnú rekonštrukciu poškodeného úseku, a najmä pre to, aby sa situácia z minulého roka už nikdy nezopakovala, budeme musieť cestu znovu úplne uzavrieť. Platiť budú rovnaké obchádzkové trasy ako v minulosti, teda vozidlá s povolením budú môcť využívať cestu cez Národný park Muránska planina, všetci ostatní vodiči vyznačené obchádzkové trasy,“ povedal priamo na Muráni Ján Lunter.

Úplne uzavretá pre všetku dopravu bude cesta II/531 v úseku medzi Muráňom a Muránskou Hutou od 3. mája, predbežne do 18. júla.

„Verím, že našim partnerom zo Skanska SK sa podarí nevyhnutné práce dokončiť rýchlejšie a cestu opäť sprejazdniť aspoň v jednom jazdnom pruhu čo najskôr. Rekonštrukcia by mala byť ukončená, a teda cesta opäť prejazdná pre všetky vozidlá bez obmedzení, do konca októbra,“ upresnil predseda BBSK.

„Celkovou rekonštrukciou prejde 15 priepustov, opravíme tiež 5,5 kilometra priekop po celej dĺžke cesty. Rekonštrukciou prejde tiež najväčší priepust v zákrute, kde vlani došlo k nehode. Zrealizujeme aj vodozádržné opatrenia na troch potokoch,“ upresnil Peter Ošvát – vedúci výrobného strediska Skanska SK.

Celková hodnota zákazky, ktorá zahŕňa práce na samotnej ceste II/531 i na obchádzkovej trase je približne 7,5 milióna eur, z toho päť miliónov sa zaviazal sanovať štát. Zvyšné prostriedky pôjdu z rozpočtu Banskobystrického samosprávneho kraja.

Súvisiace príspevky
Slovensko

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

2 Minút čítania
      Bratislava 25. marca (TASR) – V nedeľu 26. marca začne na Slovensku – podobne ako vo viacerých európskych štátoch – platiť letný…
Slovensko

Biskupi k 35. výročiu Sviečkovej manifestácie: Hľadajme to, čo nás spája

2 Minút čítania
      Bratislava 25. marca (TASR) – Jedným z nadčasových odkazov Sviečkovej manifestácie je schopnosť zjednotiť sa a hľadať skôr to, čo nás spája,…
Slovensko

Deň hvezdární a planetárií ponúkne cez víkend podujatia pre verejnosť

1 Minút čítania
      Košice 20. marca (TASR) – Deň hvezdární a planetárií 2023 sa uskutoční počas víkendu 25. a 26. marca v rôznych slovenských astronomických…