1000

Nerob ojeby bo budes platit pokuty!!!!!!!

Najväčšia sieť online reportérov na Slovensku

Aktuálne témyKultúraLiptovský MikulášSlovenskoTrnava

Pre osamelých a ľudí bez domova pripravili v Trnave a v Lipt. Mikuláši predčasné Vianoce

1 Minút čítania

21.12.2022, TRNAVA/LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Osamelí a ľudia bez domova si zasadli spolu za sviatočne prestretý stôl v Trnave i v Liptovskom Mikuláši. Nechýbalo dobré jedlo, hudba a aj drobné darčeky.

V Trnave rozvoniavala kapustnica, ryba a šalát

V Trnave nechýbala na stole kapustnica, ryba a šalát. Pri vianočnom menu a slávnostne prestretom stole sa v utorok (20.12.) v Trnave stretlo šesťdesiat ľudí, ktorí žijú v Trnave a pociťujú vážnu núdzu. „Väčšina z nich vstúpila do miestnosti priamo z chladnej ulice, ktorú poznajú dôkladnejšie, ako ktokoľvek z nás. Medzi tými, ktorým sme v tento deň chceli dopriať pocit, že nie sú sami, však boli aj tí, ktorí bývanie nestratili, no sú touto stratou ohrození,“ uviedli vo svojom facebookovom statuse organizátori z Trnavskej arcidiecéznej charity.

Vianočnú atmosféru navodzovali tóny harmoniky a pri stoloch bolo počuť rozhovory. „No prišiel aj moment, kedy všetci stíchli. Stalo sa tak pri čítaní mien tých ľudí bez domova, ktorí si už tento rok k sviatočnému stolu nezasadli. Ich mená a spoločné chvíle, zostávajú v našich srdciach a spomienkach“ doplnili organizátori.

Na vianočnej charitatívnej akcii sa spolupodielalo Mesto Trnava, dobrovoľníci zo Združenia mariánskej mládeže, Skautského zboru FSE Trnava 1 sv. Jána Pavla II. a nezisková organizácia Nádvorie.

Predčasné Vianoce boli aj na Liptove

Aj ľudia bez domova v Liptovskom Mikuláši mali v stredu predčasné Vianoce. „Pripravili pre nich deň s darčekmi a jedlom. Za slávnostne prestretým stolom si vychutnali tradičné chody – oplátku, kapustnicu, mäso so zemiakovým šalátom aj koláče a ovocie. Pod vianočným stromčekom si každý našiel balíček s teplými rukavicami, ponožkami a trvanlivými potravinami,“ priblížila radnica. Tradičnú vianočnú kapustnicu pre ľudí bez strechy nad hlavou pripravuje mesto spoločne so Slovenským Červeným krížom a Y’s Men Klubom.

Zdroj: FB – Trnavská arcidiecézna charita, FB – Mesto Liptovský Mikuláš

Súvisiace príspevky
Aktuálne témy

7 ROKOV NA SLOVENSKU

19 Minút čítania
Moje meno je Mgr.Tomáš Udič. Narodený 24.07.1982.Dnes je 09.04.2023, som ako obvinený vo väzbe v Prešove. Mám čistý register trestov, som bezúhonný…
Slovensko

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

2 Minút čítania
      Bratislava 25. marca (TASR) – V nedeľu 26. marca začne na Slovensku – podobne ako vo viacerých európskych štátoch – platiť letný…
Slovensko

Biskupi k 35. výročiu Sviečkovej manifestácie: Hľadajme to, čo nás spája

2 Minút čítania
      Bratislava 25. marca (TASR) – Jedným z nadčasových odkazov Sviečkovej manifestácie je schopnosť zjednotiť sa a hľadať skôr to, čo nás spája,…