1000

Nerob ojeby bo budes platit pokuty!!!!!!!

Najväčšia sieť online reportérov na Slovensku

KošiceKošický krajMichalovceSlovenskoSobranceTrebišovVýchodné Slovensko

Slovensko prijíma na hraničných priechodoch s Ukrajinou všetky zvieratá bez pasu

1 Minút čítania

Slovensko prijíma na hraničných priechodoch s Ukrajinou všetky zvieratá bez pasu, registrácie či očkovania. Iniciatíva Zvierací ombudsman o tom informuje na sociálnej sieti. Je v kontakte s ukrajinskými útulkami a dohaduje možnosti presunu zvierat do karanténnych staníc na Slovensku.

Zvieratá púšťajú na všetkých štyroch východných hraničných priechodoch. Musia však ísť do päťdňovej karantény, lebo 99 percent z nich nespĺňa podmienky, opisuje iniciatíva. Na hranici vyplní prichádzajúci človek tlačivo so všetkými potrebnými údajmi.

Karanténne stanice sú pripravené

Colníci všetky tlačivá na konci dňa odovzdajú Štátnej veterinárnej a potravinovej správe SR. Tá odovzdá tlačivo konkrétnej karanténnej stanici, ktorá bude s majiteľom v kontakte a po uplynutí karantény mu ho odovzdá, približuje Zvierací ombudsman.
„Karanténne stanice sú pripravené a majú všetko potrebné na to, aby prijali zvieratá – sme s nimi v kontakte,“ deklaruje iniciatíva. Dodáva, že aj Československý kastračný program je pripravený v obmedzenom režime poskytnúť núdzové útočisko zvieratám bez domova.

V prípade, že budú karanténne stanice potrebovať akúkoľvek finančnú i nefinančnú pomoc, Zvierací ombudsman vyhlási zbierku. „Zatiaľ sme takú žiadosť nedostali,“ uviedol. Iniciatíva je v kontakte aj s Veľvyslanectvom Ukrajiny v SR, aby Ukrajinci vedeli, že sa dostanú cez hranicu i so zvieratami.

Zdroj: TASR, ilustračné foto FB Zvierací ombudsman, NN

Súvisiace príspevky
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Na burze v Budimíri uvidíte v sobotu aj veterány

1 Minút čítania
Budimír: V sobotu 15. apríla sa v Budimíri uskutoční už tradičná burza starožitností. „Budimírska burza má tradíciu už o roku 2004, keď…
Košický krajMichalovceVýchodné Slovensko

V Michalovciach zajtra vyhlásia výsledky fotografickej súťaže

1 Minút čítania
Michalovce: Krajská hvezdáreň a Zemplínske kultúrne centrum, zariadenie Košického samosprávneho kraja, je z poverenia Národného osvetového centra v Bratislave organizátorom regionálneho kola…
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Chinaski v Košiciach pokrstia nový album na spoločnom koncerte s Lukášom Adamcom

1 Minút čítania
Košice: Jedna z najpopulárnejších českých kapiel Chinaski dorazí do Košíc 14. apríla. V košickej Kunsthalle predstaví a pokrstí nový album Frihet. Dvanásty…