Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
KrimiPrešovský krajVýchodné Slovensko

V. Tatry: Zranenia ženy z Poľska po takmer 100 metrovom páde boli nezlučiteľné so životom

1 Minút čítania

26.6.2022, Vysoké Tatry

Leteckí záchranári v nedeľu popoludní na základe výzvy operačného strediska a dispečingu Horskej záchrannej služby (HZS) zasahovali v Mlynickej doline vo Vysokých Tatrách. Spod Satana im bol hlásený pád turistky.
     

Lekár na mieste konštatoval úmrtie

„V popoludňajších hodinách boli horskí záchranári z Vysokých Tatier požiadaní o pomoc pre poľskú turistku, ktorá spadla na Satane. Na miesto smerovali horskí záchranári v súčinnosti s posádkou VZZS. Záchranári po príchode na miesto už nedokázali turistke pomôcť,“ informovali záchranári na sociálnej sieti.

„Po prílete boli dvaja horskí záchranári vysadení priamo k miestu určenia, následne aj lekár. Zranenia poľskej turistky boli po páde dlhom približne 100 metrov nezlučiteľné so životom a ani záchranári jej už nedokázali pomôcť. Lekár na mieste konštatoval, žiaľ, úmrtie,“ uviedla Hopjaková s tým, že záchranársky vrtuľník sa vrátil na svoju základňu prázdny.

Zdroj: FB – Horská záchranná služba, TASR

Súvisiace príspevky
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Košice zvyšujú kapacity svojich materských škôl

1 Minút čítania
Mesto Košice pokračuje v rozširovaní kapacít svojich materských škôl (MŠ) a znižovaní energetickej náročnosti budov. Informuje o tom na svojej webovej stránke…
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Pokračuje rozlúčka s kardinálom Tomkom, popoludní ho prevezú do Košíc

2 Minút čítania
Košice: Na Slovensku pokračuje aj v sobotu rozlúčka so zosnulým kardinálom Jozefom Tomkom, ktorého pozostatky priviezli vo štvrtok (11. 8.) z Ríma….
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Východoslovenské múzeum oslavuje aj výstavou na stanici

1 Minút čítania
Oslavy 150. výročia založenia múzea ešte neskončili! Od dnešného dňa si môžete spríjemniť čakanie na vlak prehliadkou fotovýstavy na druhom poschodí venovanej…