22022219

Najväčšia sieť online reportérov na Slovensku

Najväčšia sieť online reportérov na Slovensku

BratislavaKrimiSlovensko

Za vraždu spolužiačky v bratislavskom internáte dostal 14,5 rokov väzenia

1 Minút čítania

BRATISLAVA. Vysokoškolskú študentku našli bez známok života v priestoroch bratislavského internátu 3. júna 2022.

Internát Mladá garda, kde došlo k vražde študentky. Zdroj: Wikipedia

Študent Volodymyr M. dostal za vlaňajšiu vraždu ukrajinskej spolužiačky v bratislavskom internáte Mladá Garda 14,5-ročný nepodmienečný trest odňatia slobody. Okrem iného musí absolvovať aj ochranné psychiatrické liečenie ústavnou formou. V stredu o tom rozhodol senát Okresného súdu Bratislava III. Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné.

Ako informuje TASR, súd prihliadol na veľkú prevahu poľahčujúcich okolností, medzi inými i na psychické ochorenie páchateľa. Aj v dôsledku toho bola horná hranica trestnej sadzby znížená o tretinu. Podľa súdu bolo jednoznačne preukázané, že skutok bol spáchaný v stave zmenšenej príčetnosti. Volodymyr dostal aj trojročný ochranný dohľad a povinnosť nahradiť škodu. Trest si má odpykať v ústave s maximálnym stupňom stráženia.

Prokurátor bratislavskej krajskej prokuratúry ozrejmil, že obžalovaný sám oznámil spáchanie žalovaného skutku a podieľal sa na jeho objasnení. Podotkol, že spáchaný skutok bol nevyprovokovaný. „Prokuratúra je spokojná s rozhodnutím súdu. Bola uznaná vina, tak ako navrhovala krajská prokuratúra, bol uložený trest v plnom rozsahu, tak ako sme navrhovali,“ povedal prokurátor.

Obhajoba tvrdila, že Volodymyr M. nebol v čase spáchania skutku psychicky v poriadku, keďže trpí viacerými chorobami. Žiadala mimoriadne zníženie trestu. Na stredajšom pojednávaní priznal svoju vinu. „Je mi to strašne ľúto,“ povedal.

Obhajca Ivan Syrový zdôraznil, že prípad ešte nie je právoplatne skončený, a preto musí byť vo svojich vyjadreniach zdržanlivý. „Poradíme sa s klientom a podľa jeho a nášho uváženia zvážime ďalší postup,“ podotkol.

Vysokoškolskú študentku našli bez známok života v priestoroch bratislavského internátu 3. júna 2022. O deň skôr ju mal usmrtiť vtedy 21-ročný Volodymyr M. K spáchaniu skutku sa priznal aj v prípravnom konaní. Motívom vraždy mala byť frustrácia z neúspešnej skúšky, z čoho vinil poškodenú.

Zdroj: TASR

Súvisiace príspevky
Krimi

Advokáta Adama P., obvineného z vraždy D. Tupého, vzali do väzby

2 Minút čítania
      Bratislava 26. marca (TASR) – Advokáta Adama P., ktorý je obvinený z vraždy Daniela Tupého, vzali do väzby. Nedeľné rozhodnutie sudcu pre…
Slovensko

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

2 Minút čítania
      Bratislava 25. marca (TASR) – V nedeľu 26. marca začne na Slovensku – podobne ako vo viacerých európskych štátoch – platiť letný…
Slovensko

Pri nehode na Orave zomrel 16-ročný mladík. Vodič nafúkal

1 Minút čítania
Vodič utrpel zranenia, s ktorými ho previezli na ošetrenie do nemocnice. SIHELNÉ – Život 16-ročného chlapca si vyžiadala tragická dopravná nehoda, ktorá…