Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
KrimiSlovenskoSvidník

Žena sadla na lep podvodníkom. Z účtu jej odišlo 3 100 eur

1 Minút čítania

Prípadom sa zaoberá vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Svidníku, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Ilustračný obrázok. Zdroj: Pexels

SVIDNÍK – Neznáma osoba vylákala v pondelok (23. januára) vo večerných hodinách od 40-ročnej ženy z okresu Svidník 3 100 eur. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

„Páchateľ pod zámienkou aktivovania nového systému na uskutočňovanie platobných transakcií z jej platobnej karty vylákal od ženy bankové údaje k jej karte. Žena v emailovej komunikácii dostala link, prostredníctvom ktorého sa prihlásila do internetbankingu a kde zadala citlivé údaje, kódy k účtu,“ uviedla Ligdayová.

Ako ďalej povedala, neskôr páchateľ bez jej vedomia a súhlasu vykonal z tohto účtu finančnú transakciu v celkovej hodnote 3100 eur. „Prípadom sa zaoberá vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Svidníku, ktorý vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu podvodu. Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje pre páchateľa trestnú sadzbu odňatia slobody na jeden až päť rokov,“ dodala Ligdayová.

Zdroj: TASR, FB Polícia SR – Prešovský kraj

Súvisiace príspevky
Slovensko

Ak sa nezmení EČV, poplatok pri prepise auta by sa mohol znížiť o 70 percent

1 Minút čítania
Výška správneho poplatku pri zápise vozidiel sa určuje v závislosti od výkonu motora. BRATISLAVA – Správny poplatok pri prepise majiteľa motorového vozidla…
Aktuálne témyEnviroPopradSlovensko

Nerešpektovali uzáveru a lavínovú hrozbu. Pri Popradskom plese uviazli s bábätkom

1 Minút čítania
Horskí záchranári sa k uviaznutým priblížili na lyžiach a snežnom skútri. VYSOKÉ TATRY – Horskí záchranári pomáhali v utorok 7. februára večer…
ŠkolstvoSlovensko

Dotácie na obedy pre základné a materské školy by sa mali vrátiť

2 Minút čítania
Dotácia by mala predstavovať 1,4 eura pre materské školy, 2,1 eura pre prvý stupeň a 2,3 eura pre druhý stupeň základných škôl….