Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
KrimiSvet

Žilinka žiada belgickú prokuratúru o informácie v prípade Jozefa Chovanca

1 Minút čítania

Jozef Chovanec zomrel v nemocnici 28. februára 2018, tri dni po policajnom zásahu v cele na belgickom letisku Charleroi.

Maroš Žilinka, zdroj: FB Maroš Žilinka

BRATISLAVA – Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka požiadal listom belgickú generálnu prokuratúru pri odvolacom súde v Mons o oznámenie akýchkoľvek skutočností, týkajúcich sa aktuálneho stavu konania v súvislosti s vyšetrovaním úmrtia slovenského občana Jozefa Chovanca. Žilinka o tom informoval na sociálnej sieti.

„Rezortnú kolegyňu som zároveň požiadal o zaslanie konečného rozhodnutia vo veci, ak bola vec na území Belgického kráľovstva medzičasom skončená,“ doplnil.

Jozef Chovanec zomrel v nemocnici 28. februára 2018, tri dni po policajnom zásahu v cele na belgickom letisku Charleroi. Zadržali ho v lietadle smerujúcom na Slovensko, podľa svedkov sa správal agresívne k posádke a voči privolaným policajtom.

V auguste 2020 unikli videozáznamy z policajnej cely, na ktorých je vidieť, ako búcha hlavou o dvere a krváca, píše TASR. Následne sa ho policajti pokúšajú násilím upokojiť, tvár má zakrytú dekou, policajti sa smejú a jedna policajtka dvíha ruku v podobe nacistického pozdravu. Posudok belgických lekárov ukázal, že príčinou smrti boli silné nárazy hlavou, ktoré mu spôsobili edém mozgu. Lekári zároveň skonštatovali, že zastavenie činnosti srdca vyvolala až injekcia od zdravotníkov, ktorí sa ho snažili upokojiť.

Vyhlásenie Maroš Žilinka
Zdroj: FB Maroš Žilinka

Zdroj: TASR

Súvisiace príspevky
Svet

Vyše 50 hodín po zemetrasení vytiahli živú ženu z trosiek. Počet obetí stúpol na viac ako 11-tisíc

1 Minút čítania
Ženu vo veku 58 rokov údajne zachránili zo zrúteného hotela. ISTAMBUL/ANKARA – Jednu ženu vytiahli živú z trosiek budovy 52 hodín po ničivom…
RozhovorySvet

Západ by Ukrajinu nemal tlačiť do žiadnych územných ústupkov, tvrdí Pavel

2 Minút čítania
Nemôžeme akceptovať, že si agresor splní svoje ciele a my sa s tým zmierime, hovorí novozvolený český prezident. PRAHA – Západné štáty…
KrimiSpišská Nová Ves

Seniorovi na Spiši vzal 100 eur. Hrozí mu 12 rokov za mrežami

1 Minút čítania
K incidentu došlo v piatok 3. februára v byte seniora, v ktorom bol obvinený Spišskonovovešťan so súhlasom dôchodcu. SPIŠSKÁ NOVÁ VES –…