Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
Zvolen

Zvolen: Primátorovi V. Maňkovi sa základný plat zvýši o 50 percent

1 Minút čítania

Zvolen 28. novembra (TASR) – So základným platom 3880 eur, zvýšeným o 50 percent, bude v nadchádzajúcom volebnom období viesť mesto Zvolen primátor Vladimír Maňka. Navrhnutú výšku platu mu odsúhlasili novozvolení poslanci mesta na pondelkovom ustanovujúcom mestskom zastupiteľstve.
      

Poslanci upozornili na to, či je vhodné obdobie …

V diskusii k návrhu o výške platu primátora síce niektorí poslanci upozornili na to, či je vhodné v období, „keď sa slovo kríza skloňuje vo všetkých pádoch a mnohým ľudom sa nedostáva“, schváliť plat hlave mesta takmer v maximálnej výške, 15 z 21 prítomných poslancov predsa za návrh zahlasovalo.
      

Maňka vo svojom príhovore po zložení sľubu upozornil, že mesto nečaká priaznivé obdobie, nehodlá však len kúriť a svietiť. „Nesmieme otáľať, ale musíme sa hneď pustiť do práce,“ konštatoval. Pozornosť chce hneď v najbližších dňoch a týždňoch upriamiť na získavanie financií z eurofondov, kde sú aktuálne najväčšie možnosti.
      

Vyzval tiež poslancov, aby za predchádzajúcimi nezhodami urobili hrubú čiaru a boli jednotní. V dôležitých veciach sa chce obracať aj na obyvateľov mesta. Chce zriadiť napríklad aj mestský mládežnícky parlament a diskutovať chce aj s tzv. radou starších.
      

Novozvolení poslanci odsúhlasili počas prvého zastupiteľstva aj novú mestskú radu, mestské komisie a výbory mestských častí. Vybraných poslancov tiež poverili výkonom sobáša.

Zdroj: TASR

Súvisiace príspevky
Banskobystrický krajKrimiStredné SlovenskoZvolen

Polícia: Vodičke v Dobrej Nive namerali až 3,25 promile alkoholu

1 Minút čítania
20.12.2022, ZVOLEN. V policajných celách skončili dvaja vodiči, ktorých zvolenskí dopravní policajti obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Mužovi namerali…
Banská BystricaKonflikt na UkrajineSlovenskoZvolen

Sliač: Rezort obrany sa ospravedlňuje za nepríjemnosti spojené s preletom spojeneckých stíhacích lietadiel

1 Minút čítania
21.10.2022, Sliač Ministerstvo obrany SR informovalo vo štvrtok (20.10.) verejnosť, že v rámci zapojenia SR do aliančnej aktivity Neptun Strike 22 sa…
KultúraSlovenskoStredné SlovenskoZnáme tváreZvolen

Známy spevák Adam Ďurica dostal na pôde TU vo Zvolene čestný imatrikulačný list

1 Minút čítania
28.4.2022, Bratislava/Zvolen Populárny slovenský interpret a spevák Adam Ďurica sa ako hudobný hosť zúčastnil slávnostnej imatrikulácie študentov 1. a 2. ročníka Lesníckej…