Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
Aktuálne témy

7 ROKOV NA SLOVENSKU

19 Minút čítania


Moje meno je Mgr.Tomáš Udič. Narodený 24.07.1982.
Dnes je 09.04.2023, som ako obvinený vo väzbe v Prešove. Mám čistý register trestov, som bezúhonný a už siedmy rok som ja a moja rodina zastrašovaný a devastovaný- doslova bojujeme o svoj život a prežitie. Rozhodol som sa o všetkom napísať, nakoľko už stačilo.
V roku 2007 som sa zamestnal vo firme Region Press sro, na pobočke v Bardejove, ako obchodný zástupca-distribučný-rozvozca. Pracoval som pre Mgr.I.M, ktorý v tom čase ešte nebol ´´tak známy´´. Myslím ,že každý kto pre neho pracoval, vie potvrdiť, že to bol dobrý šéf… bol…
Za tie roky som sa vypracoval tvrdou prácou na vedúceho pobočky v Bardejove, potom som mal na starosti prešovský kraj, neskôr celé východné Slovensko. Tí, ktorí so mnou pracovali, vedia, aký som bol kolega, šéf a aj kamarát. Vo firme sme mali nadštandardné vzťahy, ale bohužiaľ, niektorí zabudli, aký som bol, ako som im pomáhal a nechali sa stiahnúť klamstvami a pomluvami voči mne.
D.P. som poznal z fitness centra a neskôr, keď pracoval vo firme EDYMAX sro, bol môj klient. Až neskôr som zistil, že D.P. si ma vytipoval a podhodil ma skupine známej ako´´B´´. D.P. po podvode, čo spáchal v EDYMAXE, sa presťahoval do Nitry a začal riešiť veci s médiám už známym Bc.M.K.
M.K mal prepojenie s B. a v roku 2015 bol právoplatne odsúdený za veľký podvod-na internete je množstvo článkov o ňom aj o D.P, ako kšeftovali s B. s pozemkami.
Momentálne sa M.K. už asi 2 roky skrýva v zahraničí, nikto nevie kde je, nakoľko ani na moje pojednávanie a ani jeden výsluch sa záhadne nikdy nedostavil. Je zvláštne, že nikomu to nevadilo.
D.P. prišiel za mnou, ževraj potrebuje vybrať súrne sumu 5000eur v jeden deň a keďže ja som mal účet v tej iste banke ako on v Tatrabanke, bolo to preňho najrýchlejšie. Ja som to považoval len za priateľskú výpomoc. Táto ´´priateľská výpomoc´´ sa začala opakovať a bolo toho oveľa viac. D.P. a M.K., keďže mali rôzne kontakty, dohadzovali mi za túto moju výpomoc pre nich, pre mňa klientov v oblasti reklamy a marketingu.
Časom som však zistil, že sú v tom aj viacerí ľudia zapletení, v týchto ich finančných machináciách a domnievam sa, že ide o organizovanú skupinu. Možné je aj prepojenie s kauzou p.B. (Dobytkár), keďže cez všetky účty aj firemné aj súkromné sa v rámci ich machinácií pretiahlo viac ako milión eur. D.P. mi raz v podnapitom stave prezradil, že čistia peniaze- polícia nič.
Zľakol som sa, keď mi na účet prišlo od M.K. naraz 100 000eur. Vyššia suma neprišla len mne, ale aj známym. D.P. ma vždy vedel ukludniť, že ´´naši ľudia sa o to postarajú´´ a že je to všetko legálne. Mne sa to pochopitelne celé nezdalo a chcel som to snim ukončiť.
Vtedy, aby ma ukľudnil, prišiel za mnou D.P. s návrhom otvoriť Parfumériu v Poprade- presne takú istú, akú mal on vtedy v Bardejove. Tento nápad sa mi zapáčil, tak sme to začali riešiť. V tom čase sa uvažovalo, že I.M. a jeho manželka kvôli I.M. politickej kariére odpredajú firmu (R.P). M.K. prišiel sým, že firma RP je na predaj a že sa rozprával s I.M.
M.K. mal informácie a čísla, ktoré som nevedel ani ja, takže ich musel získať od človeka v blízkom okolí firmy RP, kto mal prístup k účtovníctvu, CRM systému a údajom. Tak som tomu uveril, pretože sa mi to zdalo ako životná šanca.
S D.P. sme založili spoločnú firmu LB Store sro, cez ktorú sme mali riešiť obchod v Poprade a vstup a odkúpenie firmy RP. RP sa mala podielať aj iná skupina v zastúpení M.K. – LB Store sro mala mať percentuálny podiel.
Parfumériu v Poprade sa nám podarilo otvoriť koncom roku 2017, keďže firma LB Store nebola ešte prepísaná v ORSR a nedalo sa v tom čase ešte založiť účet,tak mi to tvrdil celý čas D.P., ale bolo to len naťahovanie času z jeho strany, no to som pochopil až neskôr. Tak som vložil na súkromný účet D.P. sumu 30.000eur, ktoré mi nakoniec ukradol.
Do odkúpenia RP som mal ja vložiť sumu 300.000eur, sľuboval mi že budem obchodný riaditeľ. Keďže ako som písal, firma LB Store sro ešte nemohla mať pre zápis v ORSR účet, peniaze som posielal D.P. na jeho účet alebo som mu ich odovzdal v hotovosti. Neboli to však len moje peniaze, ale taktiež peniaze – E., S., M., J. Nakoniec vysvitlo, že D.P. a M.K. namňa ušili búdu, keďže som snimi už nechcel ďalej spolupracovať, ako som už uviedol. Oni mali za sebou vtedy silných ľudí a aj políciu atd. Keďže som nechcel ďalej pokračovať v ich machináciách, snažili sa ma zničiť a robia to dodnes. Spraviť zo mňa podvodníka, zlodeja a úplne ma spoločensky aj profesionálne zničiť a zdiskreditovať pred každým.
D.P. a M.K. mi ukradli nie len moje peniaze na nákup RP. Ja mám všetky výpisy z účtov, kde je jasne uvedené že moje peniaze išli im na účty, ale ani polícia ani prokurátor to neriešili!!!
Pred Vianocami roku 2017 mi ukradol D.P. všetok tovar z našej predajňe v Poprade. Nabehol do obchodu ako ´´komando so svojimi chlapmi´´ s veľkou dodávkou a vyraboval nám komplet celý obchod. Samozrejme za asistencie polície, ktorú sme my hneď zavolali a ktorí boli údajne voči tomu bezmocní a len sa tomu všetkému nečinne prizerali. Aj keď to bol firemný tovar a boli sme 50% na 50% spoločníci, ja som bol konateľ. Zavolaná polícia si ani neoverila, či D.P. má právo na tovar. Mňa ako konateľa a spoločníka firmy dokonca vyhodila z vlastného obchodu a polícia asistovala D.P. v kradnutí tovaru z obchodu. Hneď ešte v ten deň, som podal na Okresnej prokuratúre v Poprade trestné oznámenie. Bol to rok 2017. Teraz máme rok 2023 a stále nieje nič vyriešené a je to v predprípravnom konaní, nikto stým nič neurobil doposiaľ. Vyšetrovatelia si to pohadzujú medzi sebou ako horúci zemiak. 5x to vyšetrovateľ zamietol a 6x mu to prokurátor vrátil naspäť, aby začal konať a vzniesol proti D.P. obvinenie, no nič také sa nestalo. Teraz to má vyšetrovateľ vo Vranove nad Topľou a mám obavy, že sa snažia o premlčaciu lehotu, aby sa to uzavrelo. Toto je len začiatok celého boja s veternými mlynmi…
D.P. a jeho skupina sa ma snažia všemožne zničiť, spraviť zo mňa podvodníka, nedôveryhodnú osobu, zdiskreditovať ma pred každým. Snaží sa ma spoločensky, pracovne, všemožnými spôsobmi zničiť. Podal som trestné oznámenie, aby mi vrátili peniaze naspäť, samozrejme že polícia môje trestné oznámenie zamietla. Dokonca M.K. a jeho firma KRASCO sro mi je dodnes dlžná 264.000eur. Podával som predžalobné výzvy, trestné oznámenia za podvod, robil som všetko, čo sa dalo v tej situácii urobiť. M.K. prepísal všetko na svoju ženu, firmu zlikvidoval a polícia mi opäť všetko zamietla.
D.P a M.K. a ich organizovaná skupina, robili celý čas kroky, aby ma zničili. Posielali ľudí sa mne a mojej rodine vyhrážať, zastrašovať nás. Do parfumérie prišiel P.L, G.F, ktorí sa prišli vyhrážať mojej rodine, nadávať a osočovať moju rodinu. Dokonca G.F si prenajal pozemok 2m2 hneď vedľa domu mojej mamy ,´´ aby to podľa neho nebolo nebezpečné prenasledovanie´´. Všetko som nahlasoval na políciu, podával som trestné oznámenia, ale polícia nekonala. Dokonca mi ukradli firemné auto z parkoviska,premiestnili ho na iné miesto, rozliali naňho kečup a zapálenú fľašu a vyhrážky. Podľa polície citujem ´´auto levitovalo´´ a oni si to nevedeli vysvetliť ako niekto len ´´tak´´mohol premiestniť auto. Ostatné podania končili maximálne priestupkom. Tak som bol nútený prenajať si bezpečnostnú službu, aby som zabezpečil ochranu svojej rodiny.
D.P. nabulikal mojich známych, kolegov proti mne, čo som aj dokázal. Začali podávať namna trestné oznámenia o kúpu RP, aby zakrili svoje finančné machinácie, o ktorých som vedel. Vymysleli si namňa rozprávku o dražbách a požičiavaní peňazí. D.P. a spol. predkladal do konania falošné zmluvy, sfalšovaný môj podpis a polícia ich s radosťou prijala. Pýtam sa sám seba : Je toto vôbec možné?? Moje dôkazy, ktoré su relevantné, podpisy overené, výpisy z účtov, komunikácie, vyhrážanie sa, svedecké výpoveďe- nič odomňa polícia nebrala do úvahy, všetko mi vždy zamietli. Namňa si mohol ktokoľvek vymyslieť, aj keď ma nepozná, že bez svedkov v hotovosti mi požičal peniaze a toto stačilo polícii na vznesenie obvinenia. Už som si za tých 7 rokov zvykol, že pomaly každý týždeň sa niečo deje. Buď namna podá niekto trestné oznámenie, alebo sa niekto príde vyhrážať mojej rodine.
Neskôr na mňa poslali Bielorusa M.K, ktorý mi prišiel agresívne vytrieskavať na moje bytové dvere. Keď som mu otvoril dvere, začal sa dobíjať do bytu a mal za pásom zbraň. Tvrdil, že prišiel vymáhať nejakú ´´neexistujúcu pohľadávku´´ , predstavil sa mi ako súkromný detektív. Polícia moje trestné oznámenie zamietla, ale Krajská Prokuratúra v PO nám zobrala sťažnosť, pretože M.K. bol trestne stíhaný pre nebezpečné prenasledovanie a nátlak. Vtedy na základe mojich podaní Krajská prokuratúra v PO Judr. D. nakázala zabezpečiť ochranu mňa aj mojej rodiny, ale opäť polícia absolútne nekonala. Zdalo sa mi, že polícia vynáša o mne informácie, tak som podal žiadosť na inšpekciu o nezákonne lustrovanie mojej osoby. Prišla mi odpoveď, že bolo nezákonných 6 lustrácií mojej osoby…
Pán M.T. ktorý mi údajne bez svedkov a v hotovosti požičal peniaze, aj keď ma nepoznal, si bez vedomia leasingovky a mojej firmy zmenil vlastníka motorového vozidla BMW X5, ktoré moja firma používala zmenil na SEBA. Toto auto bolo na leasing, moja firma ho riadne platila. Aj napriek tomu, to vedel M.T. na polícii vybaviť a spraviť zmenu vo veľkom techničáku.
M.T. a ma nebránil prenasledovať v predajni a doma. Vytrieskavať mi na dvere, s úškrnom na parkovisku pochodovať ako majster sveta. O týždeň nato ma čakal na parkovisku so zbraňou, a nakoniec mi o 3 dni ráno zmizli špz značky od spomínaného auta BMW X5. Všetky tieto trestné oznámenia sa ťahajú doteraz a polícia v ničom nekoná a nič neukončila.
V Bardejove,v rodinnom dome, v ktorom som niekedy býval, žije moja mama. Hneď vedľa nás býva mojej tety muž M.S. , ktorý sa priamo priznal vo videu, že ho polícia núti na mňa donášať. Fotil a zaznamenával na telefón ľudí a autá, ktorí k mame chodia. Všetko som podal na polícii, ale polícia v tomto vôbec opäť raz nekonala a dokonca, aj keď som upozorňoval, polícia ani raz nevypočula M.S. Boh vie, čo by povedal a čoho sa tak báli, asi naňho niečo mali.
Všemožne som sa snažil ochrániť seba a svoju rodinu a dovolať sa pravdy, keďže začali postupom času vychádzať články o D.P., ako kšeftuje so skupinou ´´B´´ s pozemkami pri Nitre. O M.K. o ich ´´zvláštnych činnostiach´´ ako bol právoplatne odsúdený a aj tak nešiel do basy. Rozhodol som nato poukázať aj ja.
Vyšiel článok o D.P , M.K a o mne na stránke Investigatívne centrum Jána Kuciaka, ako to celé bolo a ako chceli dostať aj I.M v roku 2016 skupina ´´B´´. Je stále aktuálny na ich webovej stránke.
Môj život od roku 2017 sú len pravidelné výsluchy na polícii alebo súde. Nemohol som sa normálne zamestnať. No to, čo mám vo svojej hlave mi chválabohu nikto zatial nezobral, tak som vytvoril s mojimi kolegami sieť Slovenský Reportér. Každý deň sme na fb, Ig, webe dávali okolo 100 článkov z domova aj zo sveta a tak sa nám podarilo vytvoriť dosah až 400 000 videní. Začali sme sa venovať rôznym propagačným videám, reportážam, kampaniam, marketingu, seo a rôznym projektom. Toto určitým ľuďom opäť začalo vadiť, keďže som sa pozbieral a napriek všetkému zlému, čo mi neustále robili, som sa snažil žiť normálny a usporiadaný život v práci aj doma. Začali pribúdať vymyslené trestné oznámenia a krivé obvinenia. Viem o tom, že týchto ľudí motivovali peniazmi alebo inými výhodami, aby ma zničili. 7 rokov sa nikomu, kto na mňa podal trestné oznámenie,nič nestalo. Nikto nebol potrestaný za hrubý nátlak,prenasledovanie, krivé obvinenie, nikto.
Všetky spory, ktoré mám či obchodné alebo trestné sa ťahajú celých 7 rokov a nič doposiaľ nebolo riadne vyšetrené ani ukončené. Je tam množstvo procesných chýb a polícia nechce brať moje dôkazy do úvahy. Veľa z nich sa aj ´´záhadne´´stratilo! Pritom ja disponujem riadnymi dôkazmi a všetko mam podložené. Overené podpisy, výpisy z účtov, rozhodnutie zo súdu, krajskej prokuratúry,uznesenia a aj komunikáciu medzi dotyčnými osobami.
Od decembra roku 2022 som zachytil, že začali na mne ´´ usilovne´´pracovať. Volali mi známi,priatelia a kolegovia, že sa niečo deje a niečo sa na mňa asi chystá.
E.a P. H. boli moji obchodní partneri, ktorý niečo na mňa chystali. V kontakte som bol viac s E. Na jeho naliehanie nás zoznámila známa Ivana P. Plánovali sme s E. a aj uskutočnili nové projekty, ktoré všetky viem preukázať a predložiť, sú zaúčtované dokonca niektoré aj zdanené. E. správanie sa zmenilo o 180stupňov, keď mi pri poslednom stretnutí povedal, že pracuje pre chalanov v Nitre a riešia kryptomeny a WEXO. Že jeho dobrý kamarát a kolega je rodina s M.K. V tom momente som vedel ´´ktorá bije´´. Povedal mi, že ma ZNIČI. Začal vyvolávať a nahovárať mojich známych proti mne. Pridal sa k nemu aj jeho brat ako jeho blízka osoba. A aj D.H. , ktorú využili k vymysleniu rozprávky o dražbách. Samozrejme, to nemajú ničím podložené. D.H. je ešte mne dlžná 1500eur, poslal som jej predžalobnú výzvu.
Taktiež začiatkom februára 2023 som podal na E. a a spol., trestné oznámenie za organizovanie organizovanej skupiny, spolupáchateľstvo, krivé obvinenie a ohováranie. Samozrejme, ako vždy, som k tomu nebol ešte ani len vypočutý.
Vo februári 2023 mi prišlo vznesenie obvinenia, na základe trestného podania bratov H. a D.H. Mám informácie, že ich rodinný príslušník bratov H. je vysoký policajný funkcionár a má kontakty. Ako určuje trestný poriadok, podali sme sťažnosť. Prokurátor nepočkal ani nato, aby bola sťažnosť preskúmaná a aby bolo obvinenie právoplatné.
Dňa 23.03.2023 o 08:52 ma zastavila hliadka pred Mestským úradom v Poprade a zobrali ma policajti na výsluch. Vyšetrovatelia ma žiadali o vyjadrenie sa k celej veci. Keďže som mal prečítané len obvinenie, nevidel som spis, vedel som sa vyjadriť len k veciam v obvinení. Vyšetrovateľ si dovolil nahliadnúť do spisu, ja som chcel vidieť listinné dôkazy, ktoré predložili ´´poškodení´´. Vo vyšetrovacom spise boli aj nejaké falošné zmluvy, ktoré neboli ani MNOU PODPÍSANÉ, nejaké listiny, ktoré som nikdy nevidel a komunikácia, ktorá o ničom nesvedčila. V poučení, ktoré mi vyšetrovateľ prečítal, bolo napísané, ak mám dôkazy, ktoré by svedčili a viedli k objasneniu činu, musím ich predložiť. Mne túto možnosť vyšetrovateľ a ani prokurátor nedali. Hovoril som im, že moja kancelária, bola len 20m od vyšetrovacej miestnosti, kde ma držali. Celé hodiny som sa aj s mojim právnikom naťahoval s vyšetrovateľom, ktorý všetko cez telefón konzultoval s prokurátorom, aby mi dovolili dostať sa k dôkazom, ktoré svedčia o mojej nevine. Nakoniec okolo 14:30hod mohol môj právnik M.O ísť do kancelárie, mne to vyšetrovateľ nedovolil, takže som ho musel navigovať cez telefón. Nedovolili mi predložiť dôkazy, ktorými som disponoval a právnik keďže nevedel o čo ide, samozrejme nenašiel všetko. Kancelária bola celá rozhádzaná, ako by tam spadla bomba, to len mimochodom ja som nevedel, čo tam zobrali ani čo hľadali, keďže som tam nebol prítomný. Aj z tých pár dôkazov, ktoré našiel JuDr. M.O som doplnil výpoveď a dokázal som, že to bolo celé úplne inak, ako to tvrdili policajti. Im to nestačilo a aj tak ma v ten večer strčili do CPZ na neuveritelných 5dní. A dôvod? Ževraj ma 21.03.2023 kontrolovali operatívci na adrese trvalého bydliska, že sa tam nezdržiavam. Ak by to pochopitelne bola pravda, museli by klopať na dvere a hľadať ma pred dverami bytu. Ja mam pred bytovými dverami certifikovanú kameru aj so záznamom. Vedel som dokázať, že tam žiadni policajti,hliadka a ani operatívci neboli. Bol som tam len ja, upratovačka a susedia. Záznam mám a konáme v tomto ďalej. Toto len svedčí o tom, že to bola dohodnutá pasť na mňa a polícia o tom vedela. Ďalej v návrhu na väzbu, okrem toho, že sa ´´nezdržiavam´´na adrese trvalého pobytu, spomenul prokurátor aj moje staré veci, ktoré riešim. Zabudol ale povedať, že som stále netrestaný občan, mám čistý register trestov a zabudol aj na prezumpciu neviny. Ja preberám stále poštu, dostavujem sa na všetky úkony, všetky výsluchy a pojednávania celých 7 rokov! Tak sa pýtam, aká tu je obava?? Taktiež prokurátor sa opiera o to, že moja firma nevykonávala žiadnu činnosť, že to nenašiel vo finstate za rok 2022. Účtovný zákon hovorí o tom, že subjekt, ak nepožiada o predĺženie do 6.mesiacov t.j. do 31.03. každý rok má povinnosť podať daňové priznanie za predchádzajúci rok. Keďže bol ešte marec a firma podala žiadosť o predĺženie, tieto tvrdenia su NEPRAVDIVÉ. Firma mala za rok 2022 obrat cca 100.000eur, čo viem samozrejme DOKÁZAŤ. X krat som na výsluchu tvrdil, že ja mám všetko predložené a tvrdenia v trestnom oznámení sú vymyslené a účelové. Ako stále, nikto to opäť neriešil!
Keď som bol zadržiavaný v CPZ, moje auto bolo odstavené na parkovisku pred Mestským úradom v Poprade, na mieste kde ma zadržali. Stálo tam 2 dni a moja rodina mala zakázané ho odviezť, pritom moje auto vôbec nebolo predmetom údajnej veci, pre ktorú som bol vzatý do CPZ. Až neskôr som pochopil prečo, lebo na tretí deň ho prišla vziať lízingová spoločnosť, od ktorej som mal operatívny lízing na toto auto. Toto auto som si podľa zmluvy pravidelne a včas platil. Údajne aj táto spoločnosť na mňa podala trestné oznámenie. Policajti vydali moje auto, s mojimi osobnými vecami, bez môjho vedomia lízingovej spoločnosti, bez prítomnosti mňa alebo môjho právnika. Domnievam sa, že nebola náhoda, že sa to celé takto udialo.
Prokurátor vo svojom návrhu spomenul aj ďalšie mená, ktoré sa na mňa chystajú. Pritom aj môj obhajca sa na túto adresu vyjadril, že tieto mená nerozumie prečo tam vôbec sú, lebo sú len do počtu, nakoľko neboli ani vôbec v ich menách doposiaľ podané žiadne trestné oznámenia. Čiže opäť to len dokazuje to, že´´ veď zoberme ho do väzby a my mu už niečo ďalej našijeme´´aby sa nemohol brániť.
MuDr.H, M.P, R.Z, I.H., pán H., V.T. , K.Ž. , P.J., V.B
Mudr. H. je môj bývalý doktor, ktorý sa celý čas tváril ako môj najlepší kamarát. R.Z je partnerka M.P. a bývala kolegyňa. V.T. je sestra R.Z., ktorá sa stále chválila, aké má ona veľké kontakty. V.B. je sestra M.P a pani H.je manželka pána H., ktorý je zo západného Slovenska, je to veľmi vplyvný človek a má kontakty so skupinou ´´B´´. P.J má v Gánovciach ubytovanie Woody, je právoplatné usvedčený za pedofíliu a má vyhlásený bankrot. Mám dôkazy, že na čierno ubytovával ľudí v byte na ul.Dominika Tatarku v Poprade, kde aj následne odcudzil veci. Je naňho podané trestné oznámenie, ale nič sa doposiaľ opäť nerieši!
M.P. som si nechal na koniec. Bol bývalý zamestnanec našich firiem. Položil firmy do krachu, spreneveril peniaze a myslím si, že najviac spolupracoval s E.H., aby ma zdiskreditovali. Mám nato dôkaz o vyhrážaní sa, hrubom nátlaku a organizovaní ľudí proti mne a krivom obvinení proti mne! Všetko som podal ešte začiatkom roka. Všetky svoje tvrdenia viem narozdiel od nich predložiť dôkazmi!
Ja sa nebojím, že sa neobhájim, ale celá táto vykonštruovaná vec je potrestanie hlavne mojej rodiny. Zamestnanci a ich rodiny nedostali výplaty, neviem za nich zaplatiť odvody, sociálne a zdravotné poistenie. Oni chcú, aby som dodržiaval trestný poriadok ale domnievam sa, že sama polícia a ani prokurátor ho nedodržiavajú.
V auguste 2022 mi niekto na účte v Primabanke spoločnosti TEVS sro zablokoval sumu 93.000eur a doteraz sa nemôžem dostať k svojim peniazom. V banke mi povedali, že to blokla Prokuratúra v Poprade. 6 mesiacov nám nikto nevedel podať informáciu, že prečo mám do dnešného dňa zablokované peniaze. Aj keď právnik sa bol niekoľkokrát informovať na Prokuratúre v PP aj na polícii. Až keď sme podali trestné oznámenie za firmu za poškodzovanie cudzej veci a žiadosť o uvoľnenie peňazí. Myslím, že to bol február 2023, keď mi prišla odpoveď, že ide o konanie bratov H. Nikto sa ani len neráčil oznámiť firme, prečo Prokuratúra zablokovala peniaze.
Ako perla na koniec, tesne pred mojim vzatím do väzby, náhodne hodinu pred tým, ako mal začať súd, vyšla o mne klamlivá informácia na FB HAKA s mojim menom,mojou fotkou,klamstvá, ktoré nemali nijak overené a potvrdené. Znova ďaľšia vykonštruovaná vec, aby ma zdiskreditovali. Tento článok bol údajne podstrčený sudcovi pred rozhodnutím o mojej väzbe. Policajti mi ešte nezabudli s výsmechom a úsmevom na tvári povedať, citujem ´´mali sme to dobre načasované´´ a smiali sa mi priamo do tváre. Bolo to vtedy, keď ma už viezli autom do väzby v Prešove.
Krajský súd zrušil dôvod na väzbu podľa §71 ods.1 písm.a) ujde alebo sa bude skrývať. Preukázalo sa, že tvrdenia polície, kde ma 21.03.2023 hľadali na adrese trvalého pobytu sú klamlivé. Je zaujímavé, že na základe tohto klamlivého tvrdenia ma vlastne strčili do CPZ. Znova sa potvrdilo, že to bola vopred naplánovaná pasť na mňa, aby ma strčili do väzby a nemohol som sa brániť.
V RTVS v relácii Reportéri vyšla o mne reportáž. Robila ju Jana Š. Opakujem sa, všetko sú to vykonštruované vymyslené lži, ktoré niesú nijak potvrdené. Redaktorka Jana Š. mi poslala list, že by chcela dať priestor na vysvetlenie aj mne. Je zaujímavé, že tento priestor mi chcela dať až po odvysielaní tejto reportáže. Odpísal som jej, že keďže som doteraz nedostal priestor sa obhájiť, rád jej veci vysvetlím kde je pravda. Pracujem v oblasti médií, som novinár a uznávam novinársku etiketu. Ak nedáte priestor obidvom stranám sa vyjadriť, tak aká je to potom reportáž??? Je objektívna? Jana Š. nepočkala na moje vyjadrenie a spustila reportáž bez môjho vyjadrenia. Ona vedela skôr ako môj právnik a ja, o rozhodnutí Krajského súdu ohľadom mojej sťažnosti. Pýtam sa odkial? Ako vôbec mohol Krajský súd rozhodnúť, keď v spise neboli žiadne moje dôkazy? Keby si redaktorka hlavne overila zdroje od ktorých čerpala.
Pán J.P už som tu o ňom písal, je trestaný a má vyhlásený osobný bankrot. Pán S.J. má na krku vyhrážanie sa a ja osobne s ním vediem spor, pretože mi je dlžný peniaze. Je to z jeho strany pomsta.
Už mesiac sa snažím dostať k firemným účtom. Chcem dať splnomocnenie na rodinného príslušníka, aby mohla moja účtovníčka poslať výplaty a zaplatiť odvody. Nikoho to nezaujíma, veď sťažme situáciu ďaľším ľuďom, nech máme ešte viac proti Udičovi. Čo je hlavné, na firemných účtoch, sú pohyby, ktoré svedčia o mojej nevine a ja ich nemôžem predložiť ako dôkaz, pretože mi bránia dostať sa k nim. Prokuratúra ma stým problém a ja sa nemôžem dostať k dôkazom, ktoré by pomohli k vyriešeniu tohto prípadu. Firma sa takto stane dlžník voči štátu a zamestnanci nedostanu výplatu. Podľa prokurátora firmy nerobili nič. Moje firmy majú za rok 2022 obrat cca 250 000eur. Platili sme zamestnancov,odvody,dane štátu aj počas epidémie korona vírusu!
Záhadne sa objavilo trestné podanie od bývalého zamestnanca T.T. z PO. Začalo to tak, že najprv firma mala kontrolu od inšpektorátu práce. Kontrola samozrejme dopadla v poriadku. Potvrdila, že máme všetko zaplatené aj výplaty aj odvody. Teraz na firmu podal T.T. trestné oznámenie, že nemá vyplatenú mzdu. Inšpektorát práce potvrdil,že T.T. má vyplatenú mzdu, tak nerozumiem ako je vôbec možné, že toto si dovolil urobiť.
Tento článok nemá slúžiť ako moja obhajoba. To musí určiť až súd podľa vyhodnotených dôkazov, kde je pravda. Týmto článkom chcem len poukázať na to, čo sa mne a mojej rodine počas 7 rokov všetko deje, ako som neustále atakovaný nezmyselnými trestnými podaniami, ktoré mne a mojej rodine neuveriteľne strpčujú život. Mám už pocit, že s každým, s kým sa dám do reči alebo niečo pracovné riešim, každý na mňa vzápätí podáva trestné oznámenie. Keďže mám prácu, kde sa nevyhnem kontaktu s ľuďmi, neviem tomu zabrániť. Som presvedčený o tom, že toto celé je absolútne spiknutie proti mne a že toto všetko sa deje za účelom diskreditácie mojej osoby a vyradenia mňa a mojej celej rodiny zo spoločnosti. Každý normálny a súdny človek to nemôže posudzovať inak.
Za celých 7 rokov sa nič nevyriešilo. Každý si to pohadzuje ako horúci zemiak zo strany na stranu a len sa kopia nové veci. Týmto chcem poukázať aj na nečinnosť OČTK a orgánov súdnej moci.
Nech si každý urobí svoj názor sám.

Tomás Udič

Súvisiace príspevky
Aktuálne témyKrimiNajčítanejšieX-Nezaradené

Komentár: Mgr. Tomáš Udič.

5 Minút čítania
Trestná poriadok prikazuje ako majú Orgány činné v trestnom konaní, polícia a prokurátor konať a ako ma prebiehať vyšetrovanie.  To je ale…
Aktuálne témyNajčítanejšieSlovensko

Vo veku 92 rokov zomrel profesor Ivan Hričovský

1 Minút čítania
Foto: TASR – Jakub Kotian Svoje znalosti prezentoval nielen na akademickej pôde, ale mnoho informácií z oblasti ovocinárstva či záhradníctva poskytoval aj…
Aktuálne témyEkonomika

Stručný prehľad najdôležitejších udalostí

3 Minút čítania
Bratislava – Kancelária prezidenta SR zaznamenala podvodné videá na sociálnych sieťach, ktoré zneužívajú osobu prezidenta Petra Pellegriniho na propagáciu finančných produktov. Nahlásila ich ako…