Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
Krimi

KRIMI 29.07.

2 Minút čítania

Celková škoda presiahla 50.000,-Eur

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom vedie trestné stíhanie vo veci zločinu neodvedenia dane a poistného. Pri tomto trestnom čine zákon pre páchateľa stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody na tri až osem rokov. Zodpovedná osoba podnikateľského subjektu  sídliaceho  v  obci Lackovce za zdaňovacie obdobie od 05/2018 do   09/2020 ako odvádzateľ‘ poistného zrazila svojím zamestnancom zo mzdy finančné prostriedky na nemocenské poistenie, dôchodkové poistenie a poistenie v nezamestnanosti, avšak tieto počas niekoľkých mesiacov v lehote splatnosti podľa zákona o sociálnom poistení neodviedla na účet sociálnej poisťovne. Zodpovedná osoba tohto podnikateľského subjektu počas niekoľkých mesiacov za obdobie mesiacov od 08/2018 do 10/2020 nezaplatila splatné poistné na zdravotné poistenie, ktoré bola povinná zaplatiť na účty niektorých zdravotných poisťovní.

Uvedeným protiprávnym konaním poškodeným inštitúciám nezaplatím povinných platieb spôsobila škodu v celkovej výške najmenej 50.550,-Eur. Okresný vyšetrovateľ na základe výsledkov vykonaných procesných úkonov a zabezpečenej dôkaznej situácii vzniesol  obvinenie  mužovi z Lackoviec ako fyzickej osobe a právnickej osobe (spoločnosti sídliacej v Lackovciach) z uvedeného trestného činu. Obvinený muž je momentálne stíhaný na slobode.

Nezvládol cúvanie, no preparkovanie svojho vozidla áno

Včera (28.07.2021) podvečer 66 ročný Ján z Prešova jazdil s osobným vozidlom po  Ul. 17. novembra, v rodnom meste, pričom pri cúvaní narazil do zaparkovaného osobného auta. Po náraze Ján  na mieste dopravnej nehody nezotrval a vozidlo preparkoval. Na miesto dopravnej nehody sa dostavila policajná hliadka, ktorá vodiča  podrobila kontrole, jej výsledok bol  pozitívny.  Presiahol hodnotu 2 promile. Vodič bol zadržaný a bol umiestnený do cely policajného zaistenia.  Voči Jánovi  bolo  začaté  trestné  stíhanie  a  zároveň vznesené obvinenie z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

Vypáčil ovládací panel na umyvárke

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Poprade uznesením  vzniesol obvinenie 29 ročnému miestnemu  mužovi z prečinu krádeže, ktorého sa  dopustil včera (28.07.2021) pár minút po 6-tej hodine ráno. Muž pristúpil k uzamknutému ovládaciemu panelu nachádzajúcemu sa pri samoobslužnej auto umyvárne v Poprade,  na Ul. Teplická cesta.  Vypáčil dvierka  panelu a z vnútra vzal  plastovú nádobu s peniazmi. Išlo o hotovosť vo výške 200,-Eur. Škoda na poškodenom zariadení bola vyčíslená na 100,- Eur. Polícia na základe operatívnej činnosti v krátkej dobe vypátrala osobu podozrivú zo spáchania tohto trestného činu. Popradčan bol zadržaný a obmedzený  na osobnej slobode, bol umiestnený do cely policajného zaistenia kde sú s ním vykonávané potrebné procesné úkony.  

Okrem iného aj 6 rybárskych prútov

V piatok (23.07.2021) podvečer došlo ku krádeži v jednom z rodinných domov na Ul. Bernolákovej, vo Vranove nad Topľou. Zatiaľ neznámy páchateľ neoprávnene vošiel na pozemok a kľúčom nachádzajúcim sa v zámku dverí odomkol pivnicu. Z nej odcudzil motorovú pílu, 6 rybárskych prútov aj s príslušenstvom, rádio, baterku, okuliare, nožíky ako aj ďalšie vecí. Majiteľ škodu predbežne vyčíslil na viac ako   700,-Eur. Polícia vykonala obhliadku miesta činu a bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu porušovanie domovej slobody spáchaného  v súbehu s prečinom krádeže. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Vranove nad Topľou sa prípadom zaoberá.  

Súvisiace príspevky
KrimiSvet

Vlna cunami po explózii podmorskej sopky zabila dve ženy

1 Minút čítania
ŠTÁT TONGA, PERU Podmorská sopka Hunga Tonga Hunga Ha’apai neďaleko štátu Tonga, ktorá vybuchla v sobotu, priniesla svoje obete. Vlny cunami, ktoré…
Krimi

Začalo sa pojednávanie v kauze zneužívania v detskom tábore Chachaland

1 Minút čítania
Bratislava 18. januára (TASR) – Na Okresnom súde Bratislava II sa v utorok ráno začalo hlavné pojednávanie s organizátorom detského tábora Chachaland…
KrimiX-Nezaradené

Vo Valalikoch sa 13 ročný chlapec vozil na nárazníku autobusu

1 Minút čítania
Počas uplynulého víkendu policajti monitorovaním sociálnych sietí získali videozáznam, na ktorom sa na zadnom nárazníku jazdiaceho autobusu prímestskej dopravy v obci Valaliky…