Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
PopradPrešovský krajVýchodné Slovensko

Poprad: Autobusová stanica sa dočkala kompletnej rekonštrukcie

1 Minút čítania

22. júla 2021 (Tlačová správa SAD Poprad)


Autobusová stanica v Poprade mení svoju tvár. Po 50 rokoch od jej postavenia sa dočkala rekonštrukcie. Slovenská autobusová doprava Poprad akciová spoločnosť dokončila obnovu fasády v roku 2019 a v tomto roku modernizuje interiér. Stavebné práce odštartovali začiatkom mája.


Rekonštrukcia interiéru stanice je rozdelená na etapy. V prvej etape je zahrnutá rekonštrukcia vstupov do vestibulu stanice, informačného centra a sociálnych zariadení, ktorých súčasťou bude detský prebaľovací pult a samostatná toaleta pre imobilných. Hneď pri vstupe bude umiestnený moderný infopoint, kde si cestujúci vybavia dopravné karty, či predplatné cestovné lístky. Súčasťou rekonštrukcie bude aj úprava podlahy, podhľadu a nový dizajn mobiliáru. V rámci služby odchodov a príchodov autobusov bude vestibul stanice doplnený o nové informačné tabule. Hlavný vstup do autobusovej stanice už v súčasnosti lemuje nová konštrukcia s plne automatickými sledenými dverami.

„Naším cieľom je vytvoriť pre cestujúcich čo najpríjemnejšie prostredie s kvalitnými službami. Z vestibulu autobusovej stanice chceme vytvoriť nielen útočisko pred nepriaznivým počasím, ale predovšetkým miesto, kde si ľudia môžu krátiť chvíle čakaním na spoj. Do budúcna plánujeme kultúrne pozdvihnúť tento verejný priestor, ale to si necháme zatiaľ pre seba“, uviedla riaditeľka Slovenskej autobusovej dopravy Poprad akciová spoločnosť Mgr. Marianna Krajčová Gočová.

Slovenská autobusová doprava Poprad plánuje investovať z vlastných zdrojov do prvej etapy rekonštrukcie viac ako 300 000 eur. Práce by mali byť ukončené do konca roka 2021. Vo zveľaďovaní autobusovej stanice bude spoločnosť pokračovať aj v budúcom roku. V druhej a tretej etape sa zameria na obchodné priestory a okolie stanice.

zdroj: Slovenská autobusová doprava Poprad, a.s.

foto: Popradský Reportér

Súvisiace príspevky
Košický krajVýchodné Slovensko

Chorobnosť na respiračné ochorenia v Košickom kraji stúpla o 63 percent. Objavuje sa aj chrípka.

1 Minút čítania
KOŠICE – Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia (ARO) v Košickom kraji v tomto týždni stúpla v porovnaní s predchádzajúcim o 63,2 percenta….
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Na Luniku IX sa začne svojpomocná výstavba. Najprv postavia komunitné centrum.

2 Minút čítania
KOŠICE – Na košickom sídlisku Luník IX sa v najbližších dňoch začne s výstavbou komunitného centra pre rodiny v núdzi. V rámci…
PopradSlovenskoTvrdošínVýchodné Slovensko

SHMÚ vydal na večer a noc výstrahy pred silným vetrom na horách

1 Minút čítania
Bratislava 23. septembra (TASR) Na viacerých miestach Slovenska sa počas štvrtkového večera a noci môže vyskytnúť silný vietor a tiež vietor na…