Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
BratislavaBratislavský krajDunajská StredaKultúraŠkolstvoSlovenskoŠportTrnavský krajZdravieZnáme tváre

Šamorín: Ako to aktuálne vyzerá na Olympijskom festivale? Športového ducha podporili Expl0ited aj Fitmama

2 Minút čítania

3. augusta, Bratislava/ Šamorín (Slovenský reportér)

23. júla, kedy oficiálne zahájili Letné olympijské hry v Tokiu, sa súčasne v areáli X-Bionic Sphere v Šamoríne otvorili brány Olympijského festivalu. Ten potrvá ešte do 8. augusta. Organizátori festivalu ponúkajú aj v týchto dňoch bohatý program, autogramiády populárnych osobností, súčasných aj bývalých olympionikov a množstvo športových disciplín, a hlavne veľa zábavy pre všetky vekové kategórie. Súčasťou festivalu je až 13 športovísk vrátane umelej ľadovej plochy či beachvolejbalu, ktoré môžu návštevníci využívať zdarma.

„Model festivalu je postavený na platforme klasického letného kultúrno-športového podujatia. Podujatie je súčasťou celosvetového konceptu Olympijských festivalov na základe licencie udelenej Medzinárodným olympijským výborom,“ informuje webová stránka organizátora.

Na festivale aj youtuber Expl0ited

Ako to na Olympijskom festivale v Šamoríne vyzerá a aká je tam aktuálne atmosféra, sme sa išli presvedčiť na vlastné oči. Pár minút po našom vstupe do areálu, kde sa festival koná, začal svoju autogramiádu známy youtuber Expl0ited. Tento 23 ročný mladý muž je podľa počtu odberateľov jeden z najväčších youtuberov na Slovensku, ktorého počet fanúšikov sa blíži k 1 miliónu.

Olympijskú myšlienku prišla podporiť aj Fitmama

Na Olympijskom festivale sme stretli aj Fitmamu, ktorá sa venuje predovšetkým ženám po pôrode, zdravým pohybovým návykom a funkčnému telu. Aj ona spoločne so svojou rodinkou prišla podporiť olympijskú myšlienku, ktorá vyzdvihuje hodnoty športu, ako ideálneho prostriedku pre zdravý rozvoj mládeže a napokon i celej spoločnosti.  Olympiáda kladie dôraz na rovnováhu tela, vôle i ducha v zmysle starogréckej kalokagatie i anglického športového fair-play.  

„Veľmi sa nám tu páči. Je tu množstvo rôznych športových disciplín, ktoré si naše deti mohli vyskúšať. Takto nejako si predstavujem zdravé vzdelávacie prostredie aj v našom školstve, kde si každý môže skúsiť niečo nové a následne sa rozvíjať v tom, čo ho najviac zaujme. Potešilo ma, že na tomto festivale sú prítomní aj tréneri – učitelia, ktorí deťom ukázali ako na to,“ uviedla Fitmama.

Olympijský festival si užije každý

Olympijský festival v Šamoríne si môže užiť naozaj každý. Na svoje si tu prídu deti aj dospelí. Vyskúšať sa dá šerm, atletika, box, ale aj zahrať futbal či stolný tenis. Absolvovaním niektorých disciplín sa dajú získať body, za ktoré organizátor ponúka zľavu do aquaparku.

Súvisiace príspevky
KrimiNajčítanejšiePolitikaRozhovorySlovenskoX-Nezaradené

Komentár Mgr. Tomáš Udič

4 Minút čítania
V tomto článku sa budem venovať ako prebieha ,,zatknutie,, alebo obmedzenie osobnej slobody.  Dňa 23.03.2023 som sa ráno vybral do banky a…
Aktuálne témyNajčítanejšieSlovensko

Vo veku 92 rokov zomrel profesor Ivan Hričovský

1 Minút čítania
Foto: TASR – Jakub Kotian Svoje znalosti prezentoval nielen na akademickej pôde, ale mnoho informácií z oblasti ovocinárstva či záhradníctva poskytoval aj…
Zdravie

Jarná únava trvá jeden až tri týždne, vo zvýšenej miere trápi aj seniorov

2 Minút čítania
      Bratislava 26. marca (TASR) – S nástupom jari sa začína u citlivých ľudí prejavovať takzvaná jarná únava, ktorá sa vo zvýšenej miere…