Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
Covid-19Slovensko

Zomrel doktor René Balák, ktorý tvrdil, že súčasná vakcinácia je experimentom na ľuďoch

2 Minút čítania

Viaceré slovenské denníky a niektorí politici dnes na sociálnej sieti informovali verejnosť, že uplynulú noc vo veku 54 rokov zomrel Dr. René Balák.

„Vakcína nie je vakcínou. Vo vakcínach sú nanočastice. Ich úmyslom je preniknúť do živej bunky a zadávať príkazy. Je etické – keď nevieme, čo sa stane – aby sme to robili? Je to experiment na ľuďoch. Genetická úprava človeka? Na výskumnom experimente sa musí zúčastniť aspoň 1 člen z tímu výskumníkov! To sa nedeje a porušuje sa aj Norimberský kódex, “ – René Balák pre zvtv.sk.

„V noci z nedele na pondelok nás opustil ThDr. René Balák, PhD., ktorý minulý rok kandidoval za poslanca NR SR. V minulosti svojimi článkami prispieval na našom portáli. V mene celej redakcie vyjadrujeme rodine úprimnú sústrasť, „ píše denník hlavnespravy.sk.

„Toto ma dnes ozaj zasiahlo.🙏 Pán doktor BALÁK bol jednoznačne morálnou a kresťanskou autoritou v boji proti týmto šialenstvám, ktoré sa dnes dejú. Ešte tento týždeň sme s ním komunikovali a pozývali ho na protest k Mikasovi.🙏 Bol spolusignatárom nášho Otvoreného listu z júna 2021, ktorý sme spoločne vyladili aj s Adrianou Kráľovou, a podali ministrovi školstva v boji za naše deti a za ich práva.🙏 Obrovská strata, morálny hlas a hlas pravdy nám bude chýbať.☝️O to hlasnejšie musíme kričať my ostatní. 🙏 Pán doktor, odpočívajte v pokoji, v našom boji budeme pokračovať aj za Vás.🙏 Úprimnú sústrasť rodine 😥 ,“ na sociálnej sieti dnes uviedol Miro Heredoš (Republika).

Kto bol René Balák?

Dr René Balák, PhD, ukončil univerzitné štúdia filozofie a teológie na Teologickej fakulte Univerzity Palackého v Olomouci. Špecializačné postgraduálne doktorandské štúdia morálnej teológie a etiky absolvoval na Inštitúte Morálnej Teológie (Instytut Teologii Moralnej) na Katolíckej Univerzite v Lubline (Katolicki Uniwersytet Lubelski) v Poľsku. Tu mu bol v roku 2000 udelený akademický a vedecký titul Doctor in theologia morali. Vedecko-výskumne sa angažoval na najmä v Poľsku, Taliansku a v Anglicku, pričom do svojej smrti pedagogicky pôsobil na Katedre filozofie a v Centre pre Bioetiku na Filozofickej fakulte UCM. Je autorom bioetickej publikácie Mysterium vitae – život človeka v rukách človeka 1 a 2.

Súvisiace príspevky
Aktuálne témySlovensko

Polícia: Chodci a cyklisti by nemali zabúdať na reflexné vesty, pomôžu aj reflexné prvky.

1 Minút čítania
25.9.2022, Bratislava Dlhé letné dni sú za nami. Policajti upozorňujú v súvislosti so začiatkom jesene na skoršie stmievanie. Radia preto cyklistom a…
Aktuálne témySlovensko

Čo by sme mali vedieť o hubách? Ako sa vyhnúť záťaži a otrave organizmu?

1 Minút čítania
Bratislava 25. septembra (TASR) – Záchranári v tomto roku zasahovali pri 12 pacientoch, ktorí sa priotrávili lesnými hubami. Najčastejším dôvodom bola zámena…
Aktuálne témyKonflikt na UkrajinePolitikaSlovensko

V Bratislave bude samit V4. Kancelária prezidenta ČR sa sporov medzi prezidentmi neobáva.

1 Minút čítania
Bratislava/Praha 23. septembra (TASR) – V Bratislave sa 11. októbra uskutoční prezidentský samit krajín Vyšehradskej štvorky (V4). Na stretnutí, ktoré organizuje Slovensko,…