1000

Nerob ojeby bo budes platit pokuty!!!!!!!

Najväčšia sieť online reportérov na Slovensku

Slovensko

AK SI ZA REFERENDUM NA ODVOLANIE VLÁDY, DAJ LAJK A ZDIEĽAJ !

4 Minút čítania

Milí priatelia, situácia je vážna. Obraciam sa preto na vás s malou prosbou. Najskôr vysvetlenie.

1. Na Slovensku je milióny nahnevaných a frustrovaných ľudí. Vláda im berie slobodu, ničí im živobytie, premiér im dennodenne nadáva, ponižuje ich, oberajú ich o budúcnosť.

2. Najskôr im Matovič sľúbi, že celoplošné testovanie vyrieši všetky problémy, potom ďalej predĺži núdzový stav. Najskôr sa tu vychvaľuje atómovou bombou a zo špajchlí v nose robí Slovenské národné povstanie – a potom je všetko po starom, nič sa nemení, ide zničiť Slovensku ešte aj Vianoce.

3. Áno, ľudia už toho majú akurát tak po krk. Prichádzajú o všetko, na čom im záleží. Vláda ich zbavuje dôstojnosti, úcty aj slobody. A namiesto toho, aby Matovič robil všetko pre upokojenie situácie a národný zmier, on od rána do večera šíri nenávisť.

4. Len za jednu dnešnú tlačovku stihol vyurážať Sulíka, Cigánikovú, Bárdyho z Aktualít, potom rasisticky naložil Rómom, že sú klamári a klasika – zase zatváral do basy opozíciu. Všetci sú mafiáni a fašisti, len on je Panna Orleánska.

5. Ľudia už to ani nevnímajú, každý deň to isté. Tamten je zlý, onen je zlý, tamtoho zavriem, henten nech sa trasie. A tak. Lekári sú sabotéri, vedci sú bludári, profesor zo Stanfordu šíri kotlebovské hoaxy, Bukovský je zlo, Čekan je zlo, všetci sú zlo, len naše veličenstvo je to najlepšie na svete.

6. Za ostatné týždne stihol Matovič vyurážať úplne každého na Slovensku, všetkých by najradšej zatváral, všetci sú len zlodeji a extrémisti. Takto to ďalej nejde.

7. Takýto človek jednoducho nemôže ostať na čele vlády, lebo tu máme za pár mesiacov občiansku vojnu. Každý deň si nájde nový terč, každý deň prikuruje.

8. Teraz zahoďme rozdiely medzi ľavicou a pravicou, liberálmi a konzervatívcami, toto je teraz vedľajšie. Slovensko potrebuje výdych. Zmier. Upokojenie.

9. A Matovič je jednoducho typ človeka, ktorého keď necháte desať minút samého, tak sa poháda aj sám so sebou, vynadá si do mafiánov, vyuráža si celú rodinu a hodí si na hlavu striekačky. On potrebuje nenávisť, on bez nej nevie žiť.

10. Slovensko potrebuje nového premiéra. Niekoho dospelého. Niekoho normálneho. Neočakávame od neho najvyššie ľavicové ideály, ani najvyššie národné ideály. Úplne stačí, ak tu zastaví toto besnenie.

A sú len tri spôsoby, ako to docieliť:

MY PRÍDEME!

Jeden je vyjsť do ulíc a ukázať premiérovi, že stačilo. Slušný, demokratický protest. Na 17. novembra. My prídeme. Rešpektujeme, že ľudia už toho majú plné zuby.

A považujeme za choré, ako médiá robia zo všetkých protestujúcich násilníkov či extrémistov – pri Slušnom Slovensku tu každý deň vzdychali od nadšenia, ako sa treba búriť a teraz je každý pochod automaticky festival násilností.

Iba preto, že naposledy sa našlo pár ultras, ktorí robili bordel. Našli si zámienku a rozsievajú strach. Lebo odrazu už im demonštrácie nevyhovujú. Neviem ako vám, ale mne už je z toho liberálneho pokrytectva skorumpovaných médií dočista zle.

NEVERTE MÉDIÁM!

To ako fakt ideme teraz robiť z každého zhromaždenia extrémizmus? Toto je to, za čo štrngali ľudia v roku 1989? Aby tu Markíza manipulovala a odrádzala ľudí od protestov?

Aby tu Matovič kričal, že protestujú len mafiáni a fašisti? Aby sa tu minister obrany vyhrážal armádou? A minister vnútra vodnými delami?

CACEROLAZO! HRNCOVÝ POCHOD!

Bratislava bude posiata protestmi a iba jeden jediný ohlásili ultras. My ideme slušne a normálne vyjadriť svoj odpor. Proti Matovičovi, proti vláde. Poďte s nami, pridajte sa. Spravte si malú prechádzku okolo.

Zoberme hrnce a panvice a urobme rámus, čo to dá – bez násilia, bez agresie. Taká je tradícia v Latinskej Amerike, volá sa cacerolazo. Zoberme si príklad, funguje to. Hrnce, lyžice, panvice, buchot.

Je to symbol toho, že berú ľuďom všetko. Ostali len prázdne hrnce. A my sa viac nemôžeme prizerať.

Nech papaláši počujú, že už toho máme dosť! Nenechajte sa odradiť, priatelia, oni sa vyhrážajú, lebo sa boja. Až sem cítiť ich strach.

PARLAMENT PREVALCOVALI

Druhá možnosť je odvolávať vládu v parlamente. Áno, robíme, čo sa dá, ale na rovinu – vládny valec má 95 poslancov, čo je ústavná väčšina.

Správajú sa ako stádo a bezmyšlienkovito stláčajú gombíky. Budeme bojovať, ale dopredu vieme, že tadiaľto cesta nevedie.

PODPORÍTE REFERENDUM ZA ODVOLANIE VLÁDY?

Je tu ešte povestné cé. Tretia možnosť. A ako sa hovorí – cé je správne.

Na Slovensku dozrela atmosféra na referendum. Prosím, poďme vyzbierať podpisy na referendum za odvolanie vlády Igora Matoviča. Poďme ho dať dolu tou najdemokratickejšou cestou – ľudovým hlasovaním.

Robert Fico dnes predstavil našu iniciatívu. Ak uvidíme, že ľudia chcú referendum, pustíme sa do toho. Máme na to kapacity, máme na to energiu.

Ja osobne som presvedčený, že je najvyšší čas. Táto vláda vládne len pol roka, ale už narobila toľko škody, akoby tu plienila pol storočia. Nedá sa ísť takto ďalej.

ZASTAVME PANDÉMIU NENÁVISTI!

Opakujem – každá Matovičova tlačovka rozdeľuje Slovensko, každá jeho tlačovka produkuje tony nenávisti. My už dnes na Slovensku nebojujeme s pandémiou Covidu, ale s pandémiou nenávisti, ktorú šíri Igor Matovič. A je najvyšší čas to ukončiť.

Prosím, spravme si taký malý prieskum aj na mojej stene – ak ste za to, aby sme začali zbierať podpisy na referendum za odvolanie vlády, dajte lajk a zdieľajte. Nech vieme, ako to Slovensko cíti.

DAJME DOLE MATOVIČA! ĎAKUJEM!

FB Ľuboš Blaha

Súvisiace príspevky
Slovensko

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

2 Minút čítania
      Bratislava 25. marca (TASR) – V nedeľu 26. marca začne na Slovensku – podobne ako vo viacerých európskych štátoch – platiť letný…
Slovensko

Biskupi k 35. výročiu Sviečkovej manifestácie: Hľadajme to, čo nás spája

2 Minút čítania
      Bratislava 25. marca (TASR) – Jedným z nadčasových odkazov Sviečkovej manifestácie je schopnosť zjednotiť sa a hľadať skôr to, čo nás spája,…
Slovensko

Deň hvezdární a planetárií ponúkne cez víkend podujatia pre verejnosť

1 Minút čítania
      Košice 20. marca (TASR) – Deň hvezdární a planetárií 2023 sa uskutoční počas víkendu 25. a 26. marca v rôznych slovenských astronomických…