Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
Banská BystricaŠportZnáme tváre

B. Bystrica: Najúspešnejší armádni reprezentanti si v Štátnej opere prevzali ocenenia

2 Minút čítania

31.10.2022, Banská Bystrica

Ministerstvo obrany SR a Vojenské športové centrum (VŠC) DUKLA Banská Bystrica aj tento rok ocenili úspechy svojich športovcov. Najúspešnejší armádni reprezentanti roka 2022 si minulý týždeň prevzali ocenenia v priestoroch Štátnej opery v Banskej Bystrici. Laureátkou sa opäť stala lyžiarka Petra Vlhová. Informuje rezort obrany na svojej webovej stránke.

Vojenské športové centrum má za sebou skvelý a úspešný rok

Ocenenie spolu s poďakovaním odovzdal P. Vlhovej minister obrany SR Jaroslav Naď. Vďaka Petre veje slovenská vlajka na vrcholných športových podujatiach. Jej výkony a tiež úspechy všetkých armádnych športovcov robia skvelé meno rezortu ale aj Slovensku po celom svete – sme hrdí, že sú súčasťou nášho tímu,“ zdôraznil minister obrany SR Jaroslav Naď. Zároveň potvrdil pokračovanie podpory rozvoja a napredovania armádneho športu.

Vojenské športové centrum má za sebou skvelý a úspešný rok. Jeho športovci získali k dnešnému dňu 64 medailí z vrcholných podujatí, čo je po minulom roku opätovné posunutie rekordného zápisu. Navyše, práve úspech Petry Vlhovej priniesol aj tú najcennejšiu – zlatú olympijskú.

„Som hrdý na našich športovcov. Svojimi výkonmi priniesli veľa krásnych emócii a potešili celé Slovensko. Tieto výkony by však nebolo možné dosiahnuť bez zodpovedajúcich podmienok. Vďaka podpore a investíciám ministerstva obrany do infraštruktúry a materiálneho vybavenia sa môžu naši športovci pripravovať v modernom športovom centre na svetovej úrovni. Teším sa, že tieto podmienky využili a dosiahli počas roka výnimočné výsledky,“ uviedol riaditeľ VŠC DUKLA Banská Bystrica pplk. Matej Tóth.

Z celkovo 62 nominovaných sa medzi najlepších desať športovcov za rok 2022 zaradili za Petrou Vlhovou Alexander Slafkovský (vodný slalom), Tajmuraz Salkazanov (zápasenie), Patrik Jány (športová streľba), Boris Makoev (zápasenie), Jakub Grigar (vodný slalom), Eliška Mintálová (vodný slalom), Paulína Bátovská Fialková (biatlon), Monika Chochlíková (kick box/muai thai) a Juraj Tužinský (športová streľba).

Ocenenie za najlepšieho mládežníka získala Eliška Mintálová (vodný slalom), na druhom mieste Vladimír Macura (vzpieranie) a Benjamín Maťašeje (judo) na treťom. Najlepším trénerom roka 2022 sa stal Erik Cap (zápasenie).

Počas dnešného programu boli tiež štyri zvučné mená armádneho športu uvedené do Siene slávy VŠC DUKLA, a to Juraj Sanitra, Slavomír Kňazovický, Jozef Gönci, Anastasija Kuzmina.

Zdroj: mosr.sk

Súvisiace príspevky
KošiceKošický krajŠportVýchodné Slovensko

Zimný pohár Krajskej futbalovej ligy pozná svojich víťazov

2 Minút čítania
O finálnych výsledkoch zápasov nakoniec rozhodli až pokutové kopy Spolu 94 futbalových tímov, 154 zápasov a 834 gólov – to je len časť bilancie uplynulej zimnej…
KošiceSlovenskoŠport

Namiesto hokeja lavica - Juraj Slafkovský maturuje.

1 Minút čítania
Hokejista Juraj Slafkovský je momentálne späť v Košiciach, kde maturuje na športovom gymnáziu. Včera absolvoval písomné skúšky zo slovenčiny, dnes z cudzieho…
Šport

Vlhová sa po pretekoch hnevala: Je lepšie byť piata ako štvrtá

1 Minút čítania
Vlhová bola v českom stredisku po prvom kole tretia, ale v druhom kopila chyby a zajazdila v ňom až 23. najlepší čas….