Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Košice zvyšujú kapacity svojich materských škôl

1 Minút čítania

Mesto Košice pokračuje v rozširovaní kapacít svojich materských škôl (MŠ) a znižovaní energetickej náročnosti budov. Informuje o tom na svojej webovej stránke s tým, že v týchto dňoch rozširujú kapacity v MŠ Šafárikova a Muškátová v mestskej časti (MČ) Západ a MŠ Hemerkova na Sídlisku KVP. Cieľom rekonštrukcií je, aby tieto vyťažené škôlky mohli v novom školskom roku prijať celkovo o 60 detí viac ako doteraz.

Nové triedy majú vzniknúť aj v nevyužívaných pavilónoch v areáli MŠ na Oštepovej ulici v MČ Juh, kde sa nachádzajú štyri budovy navzájom prepojené dvomi spojovacími chodbami. Celkovou obnovou prejdú dva pavilóny. Súčasná kapacita tejto MŠ sa po stavebných úpravách z aktuálnych 80 detí rozšíri o dve triedy pre ďalších 44 detí.

Rekonštrukcia má trvať desať mesiacov

S rekonštrukciou plánujú začať v septembri a trvať má desať mesiacov. Nové priestory tak budú môcť deti využívať od začiatku školského roka 2023/2024. „Stavebné práce sa budú týkať aj hlavnej budovy, ktorá sa kompletne zateplí a dostane novú fasádu. Na spojovacích chodbách medzi pavilónmi je navrhnuté nové opláštenie stien, strechy a nové výplňové konštrukcie. Pre hospodársky pavilón je navrhnuté zateplenie objektu a výmena exteriérových okien a dverí,“ uvádza magistrát.

Mesto pripravuje aj podklady na verejné obstarávanie ďalšej etapy rekonštrukcie MŠ Hrebendova

Mesto získalo na projekt nenávratné finančné zdroje z eurofondov, ktoré pokryjú zhruba polovicu nákladov na rekonštrukciu. Zvyšok sumy pôjde z mestského rozpočtu. „Mesto po odstúpení predchádzajúceho zhotoviteľa pripravuje aj podklady na verejné obstarávanie ďalšej etapy rekonštrukcie MŠ Hrebendova,“ dodal magistrát. Podľa neho sa má prístavbou k už existujúcej budove rozšíriť jej kapacita o 44 detí.

V uplynulom školskom roku navštevovalo MŠ v meste celkovo 5640 detí vrátane detí z Ukrajiny, v nasledujúcom školskom roku očakávajú ich mierny nárast.

Zdroj: TASR, foto: kosice.sk, NN

Súvisiace príspevky
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Výmera bezzásahového režimu má nadštandardný podiel, tvrdia Mestské lesy Košice

2 Minút čítania
Košice: Výmera bezzásahového režimu v košických lesoch má nadštandardný podiel. Pre TASR to v reakcii na novú kampaň za reformu hospodárenia v…
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Na košickom sídlisku KVP osadili ďalší spomaľovací vankúš

1 Minút čítania
Košice: Už aj na Čordákovej ulici nájdete nový spomaľovací vankúš, ktorý bol osadený z dôvodu zvýšenia bezpečnosti chodcov i vodičov. Okrem toho,…
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Chlpáči si budú zajtra hľadať domov na košickej Aničke

3 Minút čítania
Košice: Už zajtra, 25. septembra 2022 od 9:00 do 16:00 hod. sa areál Anička v Košiciach zaplní ľuďmi, ktorí prídu podporiť adopciu…