1000

Nerob ojeby bo budes platit pokuty!!!!!!!

Najväčšia sieť online reportérov na Slovensku

KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Košice zvyšujú kapacity svojich materských škôl

1 Minút čítania

Mesto Košice pokračuje v rozširovaní kapacít svojich materských škôl (MŠ) a znižovaní energetickej náročnosti budov. Informuje o tom na svojej webovej stránke s tým, že v týchto dňoch rozširujú kapacity v MŠ Šafárikova a Muškátová v mestskej časti (MČ) Západ a MŠ Hemerkova na Sídlisku KVP. Cieľom rekonštrukcií je, aby tieto vyťažené škôlky mohli v novom školskom roku prijať celkovo o 60 detí viac ako doteraz.

Nové triedy majú vzniknúť aj v nevyužívaných pavilónoch v areáli MŠ na Oštepovej ulici v MČ Juh, kde sa nachádzajú štyri budovy navzájom prepojené dvomi spojovacími chodbami. Celkovou obnovou prejdú dva pavilóny. Súčasná kapacita tejto MŠ sa po stavebných úpravách z aktuálnych 80 detí rozšíri o dve triedy pre ďalších 44 detí.

Rekonštrukcia má trvať desať mesiacov

S rekonštrukciou plánujú začať v septembri a trvať má desať mesiacov. Nové priestory tak budú môcť deti využívať od začiatku školského roka 2023/2024. „Stavebné práce sa budú týkať aj hlavnej budovy, ktorá sa kompletne zateplí a dostane novú fasádu. Na spojovacích chodbách medzi pavilónmi je navrhnuté nové opláštenie stien, strechy a nové výplňové konštrukcie. Pre hospodársky pavilón je navrhnuté zateplenie objektu a výmena exteriérových okien a dverí,“ uvádza magistrát.

Mesto pripravuje aj podklady na verejné obstarávanie ďalšej etapy rekonštrukcie MŠ Hrebendova

Mesto získalo na projekt nenávratné finančné zdroje z eurofondov, ktoré pokryjú zhruba polovicu nákladov na rekonštrukciu. Zvyšok sumy pôjde z mestského rozpočtu. „Mesto po odstúpení predchádzajúceho zhotoviteľa pripravuje aj podklady na verejné obstarávanie ďalšej etapy rekonštrukcie MŠ Hrebendova,“ dodal magistrát. Podľa neho sa má prístavbou k už existujúcej budove rozšíriť jej kapacita o 44 detí.

V uplynulom školskom roku navštevovalo MŠ v meste celkovo 5640 detí vrátane detí z Ukrajiny, v nasledujúcom školskom roku očakávajú ich mierny nárast.

Zdroj: TASR, foto: kosice.sk, NN

Súvisiace príspevky
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Na burze v Budimíri uvidíte v sobotu aj veterány

1 Minút čítania
Budimír: V sobotu 15. apríla sa v Budimíri uskutoční už tradičná burza starožitností. „Budimírska burza má tradíciu už o roku 2004, keď…
Košický krajMichalovceVýchodné Slovensko

V Michalovciach zajtra vyhlásia výsledky fotografickej súťaže

1 Minút čítania
Michalovce: Krajská hvezdáreň a Zemplínske kultúrne centrum, zariadenie Košického samosprávneho kraja, je z poverenia Národného osvetového centra v Bratislave organizátorom regionálneho kola…
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Chinaski v Košiciach pokrstia nový album na spoločnom koncerte s Lukášom Adamcom

1 Minút čítania
Košice: Jedna z najpopulárnejších českých kapiel Chinaski dorazí do Košíc 14. apríla. V košickej Kunsthalle predstaví a pokrstí nový album Frihet. Dvanásty…