Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
PrešovPrešovský krajSlovenskoX-Nezaradené

Na hrade Šariš vám prehliadku spravia aj v noci

2 Minút čítania

Byť neznámym je občas aj výhodou, čo platí aj pri hrade Šariš. „Náš hrad je pomerne neznámym, pretože keď rozprávame s turistami napríklad zo západného Slovenska, tak netušia, že tu existuje takýto veľký hrad. Je to aj výhoda, návštevníci sú potom veľmi milo prekvapení, keď prídu na hrad a vidia v akom je stave, ako vyzerá a aké služby tu ponúkame,“ hovorí správca hradu Šariš Ladislav Babuščák.

Jedným z dôvodov, prečo navštíviť Šariš je aj to, že ako jeden z mála hradov na Slovensku je otvorený nielen v lete, ale po celý rok a počas leta sa na hrade koná veľké množstvo zaujímavých podujatí. „Sezónu sme otvorili 1. mája, prišlo 4 000 ľudí, čo nás prekvapilo. Témou programu bol raný stredovek a jeho súčasťou aj odlievanie zvona a iné atrakcie,“ vraví správca.

Čaká vás FiImová noc, hradné hry, Noc múzeí a galérií a aj beh na hrad a späť

Na tohtoročnú sezónu je opäť pripravených niekoľko väčších akcií, napríklad v druhej polovici júla FiImová noc na hrade, ktorá potrvá od piatka do nedele a aj v noci, čo je veľmi atraktívne. Na koniec augusta sú naplánované hradné hry, ktoré budú mať inú, zaujímavejšiu koncepciu ako po minulé roky. Budúci víkend, 21. júna bude na hrade Noc múzeí a galérií a počas toho ďalšieho, 29. mája si návštevníci zašportujú na Sedemtisícovke, čo je beh na hrad a späť rozdelený do niekoľkých kategórií, od tých najmenších až po vrcholových športovcov.

Potešia aj gurmánov

„Na hrade môžete zažiť aj nočné prehliadky s vatrou, Jánskymi ohňami, ďalšou atraktívnou akciou je Slanina fest, určená hlavne gurmánom, pretože ide opekanie slaniny na hrade a počas tejto sezóny by sme radi zas zorganizovali preteky dronov na hrade, pri ktorej sa zídu fanúšikovia dronov, ktorí lietajú s dronmi po určenej trati,“ láka Ladislav Babuščák turistov na hrad, ktorý sa vidieť určite oplatí.

Zdroj: foto: Prešov Aktuálne, NN

Súvisiace príspevky
KrimiSlovensko

Majiteľovi zbrane, ktorý ju nenahlási polícii, hrozí pokuta do 663 eur

2 Minút čítania
Bratislava 20. mája (TASR) – Majitelia zbraní by nemali zabudnúť na to, že držbu niektorých z nich je potrebné polícii nahlasovať. Vyplýva…
KežmarokKrimiLevočaPopradPrešovský krajStará ĽubovňaVýchodné Slovensko

Tatry: Poľská turistka skolabovala v Belianskej jaskyni, transportovali ju štvorkolkou

1 Minút čítania
20.5.2022, Vysoké Tatry Záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) boli v piatok požiadaní o pomoc pre 47-ročnú pani z Poľska, ktorá náhle skolabovala…
Slovensko

Počasie: Cez víkend príde zmena, hrozí aj víchrica. V nedeľu a pondelok môže aj mrznúť.

2 Minút čítania
20.5.2022, Bratislava Máj pokračuje pomerne teplým počasím, na juhu Slovenska aj s tropickými teplotami. To sa ale začne v priebehu víkendu meniť….