Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
Slovensko

Premiér: Výsledkom reforiem z plánu obnovy bude kvalitné školstvo a zdravotníctvo

1 Minút čítania

      Bratislava 10. júna (TASR) – Výsledkom reforiem z Plánu obnovy a odolnosti bude kvalitné školstvo, zdravotníctvo a spravodlivý štát. Potrebná je však vzájomná spolupráca. Počas štvrtkovej konferencie ITAPA 2021 to uviedol premiér Eduard Heger (OĽANO).
      „Cieľom reforiem je zo Slovenska spraviť modernú, vyspelú a spravodlivú krajinu. Reformy ale nemôžu byť nadiktované zvrchu, musí ísť o spoločnú prácu,“ dodal Heger. Pripomenul, že plán obnovy kladie dôraz najmä na vytvorenie kvalitného školstva a zdravotníctva.
      „Reforma školstva prinesie motivovaných učiteľov a chce zabrániť odchodu mladých zo Slovenska. Výsledkom reformy zdravotníctva bude zas zníženie úmrtnosti,“ vymenoval Heger. Zdôraznil, že verí v realizáciu reforiem. „Náš plán obnovy je aktuálne v Bruseli a čaká na schválenie,“ priblížil Heger.
      Financie určené na zdravotníctvo poputujú napríklad do výstavby nových nemocníc a na podporu dlhodobej zdravotnej starostlivosti. „Chcem podporiť aj rozvoj následnej zdravotnej starostlivosti, vrátane tej kúpeľnej. Zameriame sa tiež na paliatívnu starostlivosť a na uľahčenie systému na prístup nových a inovatívnych liekov na náš trh, aby sa k nám dostávali rýchlejšie,“ spresnil počas konferencie minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Prioritou rezortu je podľa ministra aj reforma nemocníc, tak aby sa zvýšila dostupnosť zdravotnej starostlivosti, alebo sa zabezpečilo ich dostatočné financovanie a vytvoril sa tak priestor na systémové zmeny.
      Počas volebného obdobia sa plánuje Lengvarský sústrediť na prevenciu pacientov. „Chcem tiež zabrániť blúdeniu pacientov v zdravotníckom systéme, či zaviesť pohodlné objednávanie cez zdravotné poisťovne,“ naznačil minister.

Súvisiace príspevky
BratislavaSlovenskoZápadné Slovensko

Bratislava plánuje spustenie parkovacej politiky v prvých zónach od októbra

2 Minút čítania
Bratislava 12. júna (TASR) Mesto Bratislava plánuje spustiť parkovaciu politiku v prvých zónach od 1. októbra. Bude to v Petržalke, v Novom…
NajčítanejšieSlovenskoTrnavský krajZápadné Slovensko

TTSK: V prvom kole župa rozdelila 300 tisíc eur z Fondu na rozvoj Trnavského kraja

2 Minút čítania
Trnavská župa vyhodnotila prvé kolo premiérového ročníka výzvy na predkladanie žiadostí o podporu z Fondu na rozvoj Trnavského kraja. Z celkového objemu 450 tisíc…
SlovenskoSvet

BMC SAV: V SR zaznamenali ázijského invázneho komára Aedes japonicus japonicus-2

2 Minút čítania
Bratislava 11. júna (TASR) Monitoring inváznych druhov komárov v roku 2020 odhalil nový druh aj na Slovensku. Ide o pôvodne ázijského komára…