Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
Banská ŠtiavnicaBanskobystrický krajKultúraStredné Slovensko

Kultúra: Na Počúvadle bude Festival Slovenské alternatívne leto

1 Minút čítania

Počúvadlo 10. júna (TASR)

Ďalší z hudobných festivalov, ktorý v rámci zlepšujúcej sa pandemickej situácie ohlásil svoj program, je Slovenské alternatívne leto. Uskutoční sa tentoraz 16. a 17. júla na Počúvadle, neďaleko Banskej Štiavnice. Ako TASR informovali organizátori, účasť potvrdili umelci, ktorých tvorba v ostatných rokoch rezonuje na pódiách, v kluboch či rádiách.

„Festival odštartuje kapela z Banskej Štiavnice Fusion Biscuit, ktorá sa sformovala začiatkom roka 2018,“ uvádzajú organizátori.

Medzi ďalšími účinkujúcimi sú napríklad prešovská kapela Vojdi, skupina The Carpenter Ants, legendárni Bez ladu a skladu, undergroundové zoskupenie Otras. Piatkový program na hlavnom pódiu zavŕšia Pán Stanislav & Raketa.

V sobotu sa predstaví napríklad hudobník Martin Huba zo Žiaru nad Hronom, Modré hory – Lyrik, Bene a Roland Kánik, pesničkárka Nina Rosa a z Prahy Dan Bárta & Illustratosphere. „Ten spoločne s kapelou v novom zložení s bubeníkom Martinom Valihorom predstaví svoj najnovší, v poradí už piaty album s príznačným názvom Kráska a zvířený prach,“ píše sa v tlačovej správe.

Festivalovou udalosťou by malo byť ale vystúpenie kapely Dunaj s legendárnou speváčkou Ivou Bittovou. Súčasťou festivalu budú aj divadelné predstavenia pre deti aj dospelých, diskusie na vážne témy pod taktovkou občianskej aktivistky Csilly Droppovej, vedomostný kvíz so Slávom Hlásnym. V kreatívnej uličke sa predstaví umelecká sekcia NKP Bombury sochára Juraja Muchu a výtvarníčky Lucie Lakovej. Pre deti sú pripravené večerníčky z festivalu Fest Anča a kreatívny workshop.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia ako hlavný partner festivalu.

Súvisiace príspevky
KošiceKošický krajKultúra

Druhá cesta do praveku

2 Minút čítania
KOŠICE, NIŽNÁ MYŠĽA – Nielen pre milovníkov dejín je pripravená sobotňajšia akcia. Historický vláčik Detskej železnice v Košiciach vráti výletníkov v čase…
KultúraSlovensko

Zomrela filmová Popoluška Libuše Šafránková

1 Minút čítania
Podľa informácií viacerých českých médií vo veku 68 rokov zomrela česká herečka Libuše Šafránková. Najviac ju preslávila Popoluška v legendárnej rozprávke Tri…
KultúraSlovenskoŽilinaŽilinský kraj

V Kysuckom múzeu vystavujú najväčšiu zbierku kaleidoskopov na Slovensku

1 Minút čítania
Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravilo výstavu s názvom Kaleidoskop – Vedecká hračka, ktorá potrvá od 6. 6….