1000

Nerob ojeby bo budes platit pokuty!!!!!!!

Najväčšia sieť online reportérov na Slovensku

BratislavaKultúraŠkolstvoSlovenskoZápadné SlovenskoZnáme tváre

R. Pomajbo: EduFÓRum RomanUM je plné inšpiratívnych ľudí, s ktorými vás rád zoznámim

4 Minút čítania

11.6.2022, Bratislava

Známy slovenský herec, humorista a najmä štvornásobný ocko Roman Pomajbo chce z pozície rodiča ponúknuť svojim štyrom deťom pestrú paletu rôznych možností pre ich osobný rozvoj a naplňujúce vzdelávanie. Práve preto sa spoločne s ďalšími rodičmi a učiteľmi, študentmi, lektormi, koučmi a sprievodcami detí na domácom vzdelávaní rozhodol spolutvoriť nový, živý, interaktívny, edukačný, tvorivý a humorne ladený kultúrno-vzdelávací priestor s názvom EduFÓRum RomanUM, ktorý dáva príležitosť nájsť mnohé, nové a zdravé podoby vzdelávania.

EduFÓRum RomanUM je pre Romana magnetom, ktorý ho priťahuje najmä inšpiratívnymi a zaujímavými ľuďmi, ktorí prichádzajú nielen z rôznych kútov sveta, ale aj z rôznych prostredí vzdelávania a osobného rozvoja.

Svetová premiéra EduFÓRum RomanUM sa uskutočnila 23. mája v Stredisku kultúry na Vajnorskej v Bratislave.

„„Deti sú budúcnosť. Ako sa budú vzdelávať, taká bude budúcnosť. A to ma veľmi zaujíma.“

Roman Pomajbo

Rozhodol som sa podporovať zmysluplné projekty a podujatia

„Deti sú budúcnosť. Ako sa budú vzdelávať, taká bude budúcnosť. A to ma veľmi zaujíma,“ vyriekol známy slovenský herec, humorista a moderátor Roman Pomajbo, ktorý z pozície rodiča chce svojim štyrom deťom ponúknuť pestrú ponuku rôznych možností pre ich osobný rozvoj a naplňujúce vzdelávanie. Práve preto som sa rozhodol podporovať rôzne projekty a podujatia, ktoré považujem za zmysluplné a prínosné, ako pre rozvoj vzdelávania, tak pre rozvoj celej spoločnosti. Spomeniem napríklad projekt Deti nepočkajú alebo nové EduFÓRum RomanUM, ktoré rozbiehame spoločne s ďalšími rodičmi, pedagógmi, učiteľmi, koučmi, sprievodcami, žiakmi a študentmi,“ uviedol štvornásobný ocko Roman Pomajbo.

Prvé verejné EduFÓRum RomanUM sa uskutočnilo 23. mája v Stredisku kultúry na Vajnorskej v Bratislave a Roman Pomajbo nebol na ňom iba v role moderátora či sprievodcu, ale aj „ministrom“, rodičom, študentom a zároveň učiteľom. Ukázal, že „Najlepšia improvizácia je tá pripravená!“.

Súčasťou týchto zážitkových stretnutí môže byť každý, kto rád spoznáva nových ľudí a kto vyhľadáva nové impulzy, vďaka ktorým si vie obohatiť svoj život, život svojich detí a aj prostredie, v ktorom žije a pôsobí.

Nielen hlavou sa deje vzdelávanie, ale najmä kultúrou …

Ďalšou zaujímavou tvárou EduFÓRa je Peter Živý, ktorý sa už vyše 20 rokov venuje štúdiu alternatívnych foriem pedagogiky. Peter je sprievodcom celostným vzdelávaním detí aj dospelých a autorom živých-intuitívnych hier. EduFÓRum RomanUM opisuje ako originálne podujatie, na ktorom sa veselo vážnou formou ponoríme do sveta pedagogiky a spoločne budeme hľadať mnohé, nové a zdravé podoby vzdelávania. „Je to živé, jedinečné, originálne, nestranícke fórum, kde sa môže nový svet otvárať slobodne a kde sa rôzne prúdy môžu spojiť na jednej kultúrnej pôde. Ide o slobodný a tvorivý priestor zrodzovania nových impulzov, myšlienok, vízií a nápadov, kde to smie mať každý inak,“ hovorí o EduFÓRe Peter Živý.

„Aby sme dokázali ozdraviť náš spoločný vonkajší svet na politickej, ekonomickej a spoločenskej úrovni, tak najprv je potrebné ozdraviť a zmeniť náš svet zvnútra na úrovni tela, myslenia, duše a kultúry. Nielen hlavou sa deje vzdelávanie, ale najmä kultúrou, ktorá súvisí s prežívaním a cítením. Každý z nás to cíti inak, preto dajme pedagogike nový rozmer, nech je postavená na uvoľnenom a zároveň aktívnom prežívaní života,“  doplnil Peter Živý.

Hudobným hosťom svetovej premiéry v Bratislave bol aj Peter Bažík, prišli aj „ministri“

Svetová premiéra EduFÓRum RomanUM malá aj svojho hudobného hosťa. Bol ním mimoriadne talentovaný multi-inštrumentalista, skladateľ, textár, producent a najmä vynikajúci spevák Peter Bažík, ktorý sa v roku 2006 zviditeľnil ako finalista druhej série Slovensko hľadá SuperStar a o pár rokov neskôr ako absolútny víťaz speváckej šou X-Factor. Hrá na gitaru, husle a klavír. Je rodičom a veľkým podporovateľom vytvárania vzdelávacieho prostredia, v ktorom môže každý naplno rozvíjať svoj talent a potenciál.

Prečo nás vzdelanie/vzdelávanie nerobí šťastnými? Aké vzdelávanie je cestou/riešením k ozdraveniu spoločnosti? Aj na tieto otázky hľadali odpovede a spolu diskutovali hostia prizvaní do diskusie. Svoje zaujímavé výskumy aj z oblasti vzdelávania predstaviô zakladateľ Ministerstva šťastia, kouč a poradca Vladimír Synek. EduFÓRum RomanUM svojimi skúsenosťami obohatila taktiež špecialistka na školské právo, koordinátorka projektu Deti nepočkajú a „ministerka“ spolupráce Daniela Čorbová. Trojicu hostí doplnil „minister“ vízií, pedagóg, mentor a predstaviteľ EDUvolúcie Anton Adamčík.

Súčasťou EduFÓRa je aj stála „ministerská“ zostava, ktorú tvoria najmä rodičia, pedagógovia, učitelia a sprievodcovia, lektori a tiež zástupcovia z radov detí a mládeže. Ide predovšetkým o rodičovskú iniciatívu. Podľa organizátorov sú na EduFÓRe vítané aj deti a viac ako žiadaní sú najmä študenti.

zdroj: Slovenský reportér, FB / EduFÓRum RomanUM, LAcademy.sk

Súvisiace príspevky
Slovensko

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

2 Minút čítania
      Bratislava 25. marca (TASR) – V nedeľu 26. marca začne na Slovensku – podobne ako vo viacerých európskych štátoch – platiť letný…
Slovensko

Biskupi k 35. výročiu Sviečkovej manifestácie: Hľadajme to, čo nás spája

2 Minút čítania
      Bratislava 25. marca (TASR) – Jedným z nadčasových odkazov Sviečkovej manifestácie je schopnosť zjednotiť sa a hľadať skôr to, čo nás spája,…
BratislavaBratislavský krajEnviro

Zoo Bratislava otvára 63. sezónu, pre návštevníkov je pripravený program

1 Minút čítania
Bratislava 25. marca (TASR) – Deň plný aktivít čaká všetkých, ktorí prídu v sobotu do zoologickej záhrady v Bratislave. Pri príležitosti otvorenia…