Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
Košický krajSlovenskoSpišská Nová VesVýchodné Slovensko

Sp. Nová Ves: Ivermektín prepláca obyvateľom primátor

1 Minút čítania


Nedostatkový liek Ivermektín má 450 Spišskonovovešťanov v dvoch tunajších lekárňach – bez doplatku. Z vlastných zdrojov ho prepláca primátor mesta Pavol Bečarik.

Po intenzívnej komunikácii s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky k tomuto rozhodnutiu dospela hlava Spišskej Novej Vsi v reakcii na nedostatok antivirotík pre ambulantnú liečbu chorých na COVID-19 v regióne.

Po mojej verejnej výzve na zabezpečenie lekární antivirotikami sme intenzívne komunikovali s ministerstvo a treba povedať, že išlo o konštruktívnu komunikáciu. Po následnej spoločnej komunikácii s dvomi lekárňami v meste som dospel k rozhodnutiu, že pacientom s trvalým pobytom v meste a receptom na Ivermektín preplatím sumu, ktorú požadujú ako doplatok,“ uviedol primátor Spišskej Novej Vsi Pavol Bečarik. V metropole stredného Spiša ide o ďalší krok k zabezpečeniu zdravia obyvateľstva (rúška a respirátory zadarmo, donáška nákupov a liekov pre seniorov a ľudí v karanténe, vitamínové balíčky pre seniorov zadarmo…).

Ivermektín s bonusom primátora mesta je určených pre 450 občanov s trvalým pobytom v Spišskej Novej Vsi po predložení receptu v týchto lekárňach: Lekáreň na Letnej (Letná 27) a Lekáreň pri stanici (Odborárov 47) v Spišskej Novej Vsi.

V prípade potreby je primátor mesta ochotný opätovne pomôcť. „Som rád, že sa nám podarila ďalšia vec, ktorá môže pomôcť ľuďom v Spišskej Novej Vsi, ktorí sú chorí naCOVID-19, a želám im skoré uzdravenie,“ dodal P. Bečarik.
(zdroj: Tomáš Repčiak, kancelária primátora Mesta Spišská Nová Ves, MsÚ)

Súvisiace príspevky
BratislavaBratislavský krajSlovenskoZápadné Slovensko

Bratislava je dostupná a bezpečná destinácia

1 Minút čítania
Bratislava Tourist Board (BTB) využíval slogan „Bratislava je dostupná a bezpečná destinácia“ pri promovaní nášho hlavného mesta už v minulosti. Tento rok však slovo…
BratislavaBratislavský krajSlovenskoZápadné Slovensko

Pošlite originálnu pohľadnicu z dovolenky

2 Minút čítania
Pošlite svojim blízkym originálny pozdrav z dovolenky, zo špeciálnych udalostí alebo pri príležitosti výročí a sviatkov. Vďaka službe Slovenskej pošty „Moja pohľadnica“ si môžete…
PopradPrešovPrešovský krajSlovenskoVýchodné Slovensko

Tunel Bôrik na D1 bude v smere na Prešov od pondelka neprejazdný

1 Minút čítania
Mengusovce 25. júla (TASR) Tunel Bôrik na diaľnici D1 bude v smere na Prešov od pondelka 26. júla neprejazdný. Úplná uzávera potrvá…