Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
Aktuálne témyBratislavaSlovensko

Úrad vlády: Verejné vypočutie kandidátov na predsedu ÚVO bude možné sledovať aj na Facebooku

1 Minút čítania

22.9.2022, Bratislava

V piatok 23. septembra 2022 o 9.00 h sa v Zrkadlovej sále Úradu vlády SR v Bratislave uskutoční verejné vypočutie kandidátov na predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Otázky kandidátom bude klásť odborná komisia, zapojiť sa môžu členovia vlády, poslanci Národnej rady SR, ako aj široká verejnosť. Informuje o tom Úrad vlády SR.

Verejného vypočutia sa zúčastnia štyria kandidáti


Na verejnom vypočutí sa zúčastnia štyria kandidáti: Mgr. Ľubomír Kubička, JUDr. Peter Kubovič, Mgr. Tomáš Lepieš a Ing. Helena Polónyi.

Odborná komisia bude uchádzačom klásť otázky z týchto tematických okruhov: organizácia a riadenie Úradu pre verejné obstarávanie, judikatúra Súdneho dvora Európskej únie, zákon o verejnom obstarávaní v kontexte európskej judikatúry a verejné obstarávanie v praxi, vízia vo verejnom obstarávaní na 5 rokov, ako aj otázky týkajúce sa osobnej integrity a odolnosti voči korupčným výzvam.
 
Členmi odbornej komisie sú: Ing. Július Jakab, JUDr. Metod Špaček, PhD., PaedDr. Jaroslav Ivančo, Mgr. Jozef Sedlák, JUDr. Tibor Menyhart, JUDr. Peter Kozák, PhD., Ing. Roman Koreň, Mgr. Zuzana Petková, Mgr. Tomáš Kučera, LL.M., Mgr. Ján Kutan a Ing. Ľuboš Kostelanský.
 
Na vypočutí kandidátov na predsedu ÚVO sa môže priamo zúčastniť aj verejnosť, pre ktorú je vzhľadom na kapacitné možnosti vyhradených 15 miest priamo v sále. Záujemcovia sa môžu prihlásiť prostredníctvom elektronického formulára: https://formulare.vlada.gov.sk/vypocutie-kandidatov-predseda-uvo/.
 
Verejné vypočutie bude možné tiež sledovať naživo na FB profile Úradu vlády SR, verejnosť bude môcť klásť otázky aj prostredníctvom aplikácie Slido.

Zoznam uchádzačov vrátane životopisov je zverejnený tu: https://www.vlada.gov.sk/vyzva-na-prihlasenie-zaujemcov-o-kandidaturu-na-predsedu-uradu-pre-verejne-obstaravanie/.

Zdroj: vlada.gov.sk

Súvisiace príspevky
Aktuálne témySlovensko

Polícia: Chodci a cyklisti by nemali zabúdať na reflexné vesty, pomôžu aj reflexné prvky.

1 Minút čítania
25.9.2022, Bratislava Dlhé letné dni sú za nami. Policajti upozorňujú v súvislosti so začiatkom jesene na skoršie stmievanie. Radia preto cyklistom a…
Aktuálne témySlovensko

Čo by sme mali vedieť o hubách? Ako sa vyhnúť záťaži a otrave organizmu?

1 Minút čítania
Bratislava 25. septembra (TASR) – Záchranári v tomto roku zasahovali pri 12 pacientoch, ktorí sa priotrávili lesnými hubami. Najčastejším dôvodom bola zámena…
Aktuálne témyPolitika

SaS podala návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze na odvolávanie Matoviča

2 Minút čítania
Bratislava 23. septembra (TASR) – SaS podala návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze a vyslovenie nedôvery ministrovi financií Igorovi Matovičovi (OĽANO). Informovala o…