1000

Nerob ojeby bo budes platit pokuty!!!!!!!

Najväčšia sieť online reportérov na Slovensku

Bratislava

Zoo má nový prírastok v podobe leva juhoafrického, volá sa Samba

1 Minút čítania

      Bratislava 15. marca (TASR) – Zoologická záhrada v Bratislave má od konca minulého týždňa nový prírastok v podobe leva juhoafrického. Samec menom Samba pricestoval z domovskej zoo v českom Hodoníne, kde strávil 11 rokov. V súčasnosti sa adaptuje na nový domov, následne príde na rad zoznamovanie sa so samicou.
      „Naša 18-ročná samica bola totiž v predchádzajúcom vzťahu dominantná a rovnako dominantne sa lev prejavoval v hodonínskej zoo. Ich spoločné spoznávanie bude teda pomalé a veľmi opatrné a uskutoční sa pod drobnohľadom chovateľov,“ približuje zoo.
      Samba pricestoval do Bratislavy v prepravnej debni. Nástup trénovali hodonínski chovatelia niekoľko týždňov, aby zviera pri preprave necítilo stres. V deň cesty mal v debni zároveň nachystaný kus mäsa na prilákanie pozornosti.
      Samotný prevoz prebehol bezproblémovo. Keďže lev spolupracoval, nepotreboval ani uspatie a do svojho nového priestoru vybehol veľmi čulo. O tom, kedy ho návštevníci zoo uvidia, rozhodnú zoológovia v spolupráci s ošetrovateľmi.
      Približne pred rokom sa bratislavská zoo rozlúčila s levom Haldírom. Keďže levy sú spoločenské zvieratá, hľadal sa jeho partnerke Jawe nový partner v celej Európe. Nakoniec ho ponúkla hodonínska zoo, kde lev stratil svoju partnerku pred pol rokom. Je v stredných rokoch, trpezlivý a pokojnej povahy.

Súvisiace príspevky
BratislavaBratislavský krajEnviro

Zoo Bratislava otvára 63. sezónu, pre návštevníkov je pripravený program

1 Minút čítania
Bratislava 25. marca (TASR) – Deň plný aktivít čaká všetkých, ktorí prídu v sobotu do zoologickej záhrady v Bratislave. Pri príležitosti otvorenia…
Bratislava

Bratislava: Pri Moste Apollo zvažujú postaviť ďalší mrakodrap

1 Minút čítania
22.12.2022, BRATISLAVA. Pri Moste Apollo v Bratislave, v blízkosti Pribinovej a Košickej ulice, zvažuje developer J&T Real Estate (JTRE) postaviť mrakodrap s…
BratislavaEnviroSlovenskoZápadné Slovensko

Meteorológovia upozorňujú na silnú poľadovicu najmä na západnom a strednom Slovensku

1 Minút čítania
20.12.2022, BRATISLAVA. Meteorológovia upozorňujú na silnú poľadovicu, ktorá sa vyskytuje najmä na západnom a strednom Slovensku. V tejto súvislosti vydali z pondelka…