Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
BratislavaBratislavský krajKrimi

Bratislava: Muž znásilnil mladú cudzinku, predtým komunikovali na sociálnej sieti

1 Minút čítania

5.8.2022, Bratislava

V Bratislave znásilnil muž mladú ženu, násilníka polícia obvinila. Poškodenou je 19-ročná cudzinka, ktorá sa na území Bratislavy zdržovala pomerne krátky čas. Obvineným je 25-ročný Marco K. z Bratislavy, ktorý sa s poškodenou stretol po vzájomnom dohovore na sociálnej sieti. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na päť až desať rokov. K incidentu došlo v pondelok (1. 8.). Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.
      

Kto je zodpovedný? Kto je vinný? Polícia pripomína zopár preventívnych rád ohľadom komunikácie na internete.

Obvinený a poškodená si mali po vzájomnej komunikácii cez jednu zo sociálnych sietí dohodnúť spoločné stretnutie. Následne sa vybrali spolu na prechádzku. Počas nej ju na lesnej ceste v blízkosti Kopčianskej ulice začal obťažovať a zvalil ju na zem. Tam ju donútil k súloži, ako aj k iným praktikám. Žena po skutku z miesta utiekla, v dôsledku čoho utrpela viaceré zranenia.
      

Policajti muža v priebehu štvrtka (4. 8.) zadržali a obmedzili na osobnej slobode. V súvislosti s prípadom polícia pripomína zopár preventívnych rád týkajúcich sa bezpečnej komunikácie cez sociálne siete. Ľudia by sa mali vyhýbať internetovej komunikácii s neznámou osobou a informácie o svojom súkromí si nechávať pre seba. Ak sa pri komunikácii cítia nekomfortne, mali by ju zastaviť a ďalej nereagovať. Cez webkameru je potrebné komunikovať len s osobami, ktoré ľudia poznajú a dôverujú im. Fotografie v plavkách alebo spodnej bielizni by nemali zverejňovať alebo posielať iným osobám. Taktiež polícia neodporúča chodiť na osobné stretnutie osamote s osobou, ktorú občania poznajú len z internetu.

Zdroj: FB – Polícia SR – Bratislavský kraj

Súvisiace príspevky
KrimiSvet

D. Trump: Agenti FBI vtrhli do nášho domu a rozbili trezor. Toto sú temné časy pre náš národ.

1 Minút čítania
9.8.2022, Bratislava / Tallahassee (Florida, USA) Bývalý americký prezident Donald Trump povedal, že do jeho domu na Floride vtrhli agenti FBI (Federal…
BratislavaBratislavský krajSlovensko

Rezort obrany: Novým veliteľom Tímu pre integráciu síl NATO na Slovensku sa stal plukovník M. Kurilla

1 Minút čítania
3.8.2022, Bratislava Novým veliteľom Tímu pre integráciu síl NATO (NFIU) na Slovensku sa stal plukovník Marián Kurilla. Vo funkcii v utorok 2….
BratislavaBratislavský krajŠportZdravie

Plaváreň v bratislavskej Petržalke je v žalostnom stave. Kto je zodpovedný?

2 Minút čítania
3.8.2022, Bratislava Vo verejnej plavárni v bratislavskej Petržalke, ktorá funguje približne šesť rokov, bolo zanedbaných a systematicky neriešených množstvo vecí. Vyplýva to…