Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Hasiči pomohli tuleňom v košickej ZOO

1 Minút čítania

Košice: Extrémne horúčavy a s tým súvisiaci nedostatok vody zasiahli aj košickú zoologickú záhradu. Kvalita vody v bazéne už ohrozovala zdravie tuleňov, a preto sa ďalej nemohlo čakať na prípadne lepšiu výdatnosť vodojemu zoologickej záhrady. Bolo však jasné, že výmenou vody v bazéne bude ohrozený riadny chod zoo. Preto sme sa ZOO obrátila so žiadosťou o pomoc na svojho zriaďovateľa – magistrát mesta Košice, ktorý operatívne zasiahol. Dvadsaťšesť cisterien hasičských áut naplnilo bazén zo zdroja Východoslovenských vodární a kanalizácií za šesť hodín. Svoj bazén má viac chovných zariadení. Zväčša sú zásobované lokálnym zdrojom z vlastného vrtu. Takto je aj v prípade tučniakov. Ich chovné zariadenie má dokonca dva bazény, do ktorých priteká voda z vlastného zdroja.

Situácia s vodou v areáli nie je optimistická, aj keď zoologická záhrada zvláda situáciu zapríčinenú suchom. Využívajú sa tri vlastné vŕtané studne s nižšou výkonnosťou. Slúžia najmä lokálne, a to nielen pre potreby zvierat, ale aj na záhradnícke účely. Na závlahu mladých stromov záhradníci inštalovali vaky. Dočasne boli odstavené aj pitné fontánky.

Návštevníkov sa problémy s vodou inak nedotknú. Aj vďaka pomoci mesta sa môžu tešiť na komentované kŕmenie tuleňov každý deň o 11:00 a 14:00 hod. Zoologická záhrada je otvorená každý deň od deviatej hodiny.

Zdroj: ZOO Košice, foto: J. Kindl, NN

Súvisiace príspevky
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Košice zvyšujú kapacity svojich materských škôl

1 Minút čítania
Mesto Košice pokračuje v rozširovaní kapacít svojich materských škôl (MŠ) a znižovaní energetickej náročnosti budov. Informuje o tom na svojej webovej stránke…
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Pokračuje rozlúčka s kardinálom Tomkom, popoludní ho prevezú do Košíc

2 Minút čítania
Košice: Na Slovensku pokračuje aj v sobotu rozlúčka so zosnulým kardinálom Jozefom Tomkom, ktorého pozostatky priviezli vo štvrtok (11. 8.) z Ríma….
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Východoslovenské múzeum oslavuje aj výstavou na stanici

1 Minút čítania
Oslavy 150. výročia založenia múzea ešte neskončili! Od dnešného dňa si môžete spríjemniť čakanie na vlak prehliadkou fotovýstavy na druhom poschodí venovanej…