Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Športové piatky v Mestskom parku píšu už svoju siedmu kapitolu

2 Minút čítania

Košice: K letu v Košiciach už tradične patria aj obľúbené Športové piatky, ktoré tento rok píšu už svoju siedmu kapitolu. Séria siedmich piatkových podujatí prezentuje športové aktivity, ktoré metropola východu ponúka s cieľom motivovať Košičanov všetkých vekových kategórií k pohybovým aktivitám a záujmu o šport.

Aktívny pohyb sa presunul do Mestského parku

Zatiaľ čo v predchádzajúcich rokoch sa Športové piatky konali priamo na Hlavnej ulici, tento rok sa presunuli do Mestského parku na novovybudované ihrisko Playko. Nová betónová plocha s nadrozmernou maľbou je okrem multifunkčného športoviska aj priestorom pre kultúrne, spoločenské či komunitné podujatia. Pred Vianocami ju opäť nahradí klzisko, ktorého premiéra počas uplynulej zimy prilákala k aktívnemu pohybu na korčuliach veľké množstvo Košičanov.

„Našim cieľom bolo, aby sa nového ihriska v mestskom parku stal verejný priestor, kde sa budú Košičania radi stretávať. Aj Športové piatky sú dôkazom jeho naozaj širokého využitia a možnosti, aby poslúžilo najrôznejším športom a aktivitám pre širokú verejnosť,“ skonštatoval košický primátor Jaroslav Polaček (nezávislý).

Priestor dostávajú aj netradičné aktivity

Do Mestského parku si na Športové piatky počas júla našlo cestu už vyše stovky Košičanov. Športovci bez rozdielu veku a pohybovej šikovnosti mohli počas júla predviesť svoje lezecké schopnosti na umelej stene, gymnastické zručnosti na rôznych náčiniach a ich kondíciu a fyzickú zdatnosť zas preverili skupinové cvičenia. Okrem toho sú pre verejnosť vždy pripravené aj súťaže o ceny.

Najväčší záujem návštevníkov zatiaľ vzbudila prenosná lezecká stena, ale aj netradičný šport pole dance, ktorý v sebe spája tanec, gymnastiku a akrobaciu. Tento rok je táto disciplína stálicou Športových piatkov a vyskúšať si ju môžu deti aj dospelí. V auguste do programu okrem toho pribudnú aj ukážky tréningov amerického futbalu, ktorý odprezentujú hráči Cassovia Steelers.

Už dnes, 5. augusta od 16.00 hod., sa môžu športuchtiví Košičania tešiť na Filozofiu pohybu a fyzického zdravia. Tú predstavia skúsení tréneri zo športovo-vzdelávacieho centra, ktoré sa venuje profesionálnym aj rekreačných športovcom aj širokej verejnosti. Ďalšie piatky budú patriť bojovým športom, stolnému tenisu. Tohtoročnú letnú sezónu v Mestskom parku sfinalizujú na konci augusta malí aj veľkí tanečníci, ktorí medzi sebou radi privítajú aj Košičanov každého veku. 

Hlavným organizátorom Športových piatkov je referát športu a mládeže Magistrátu Mesta Košice. Ďalšími partnermi sú aj Mestská polícia Košice, Správa mestskej zelene, Tepelné hospodárstvo Košice, či Bytový podnik mesta Košice.

Program Športových piatkov v Mestskom parku:

5. august o 16.00 hod. – Filozofia pohybu a fyzického zdravia s Davaj Makaj

12. august o 16.00 hod. – Rôzne Bojové športy

19. august o 16.00 hod. – Stolný tenis s STK Lokomotíva Košice

26. august o 16.00 hod. – V rytme tanca – Tanečná škola Outbreak & Whos‘ that kidz

Zdroj: kosice.sk, NN

Súvisiace príspevky
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Košice zvyšujú kapacity svojich materských škôl

1 Minút čítania
Mesto Košice pokračuje v rozširovaní kapacít svojich materských škôl (MŠ) a znižovaní energetickej náročnosti budov. Informuje o tom na svojej webovej stránke…
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Pokračuje rozlúčka s kardinálom Tomkom, popoludní ho prevezú do Košíc

2 Minút čítania
Košice: Na Slovensku pokračuje aj v sobotu rozlúčka so zosnulým kardinálom Jozefom Tomkom, ktorého pozostatky priviezli vo štvrtok (11. 8.) z Ríma….
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Východoslovenské múzeum oslavuje aj výstavou na stanici

1 Minút čítania
Oslavy 150. výročia založenia múzea ešte neskončili! Od dnešného dňa si môžete spríjemniť čakanie na vlak prehliadkou fotovýstavy na druhom poschodí venovanej…