Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
KultúraSlovenskoZnáme tváre

Markizák Patrik Herman sa stal tvárou RTVS. Bude moderovať, aj školiť kolegov.

2 Minút čítania

22.9.2022, Bratislava

Tím spravodajstva RTVS posilnil slovenský investigatívny novinár, dlhoročný moderátor komerčnej televízie, aktivista a redaktor Patrik Herman. Vo verejnoprávnom médiu bude nielen moderovať, zapojí sa aj do vzdelávania a školenia začínajúcich kolegov. „Zároveň bude pripravovať nové inovatívne formáty a jeho úlohou bude tiež rozvíjanie charitatívnych aktivít,“ informovalo RTVS.

Na spoluprácu s Patrikom sa teší aj nový riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj

Patrik Herman začínal svoju profesionálnu kariéru ako redaktor v Trnavskom hlase, neskôr pracoval v Slovenskom rozhlase a Rádiu T. Pôsobil aj ako hovorca Mesta Trnava a od roku 1996 pracoval ako redaktor, moderátor a neskôr aj dramaturg v komerčnej Televízii Markíza.

„Veľmi sa teším, že na naše výzvy na spoluprácu s RTVS pozitívne reagujú aj odborníci z externého prostredia, ktorí chcú verejnoprávnu inštitúciu posúvať dopredu. Patrika Hermana vnímam nielen ja, ale aj verejnosť, ako výraznú osobnosť, ktorá dlhé roky patrí k špičke vo svojej profesii a zároveň má blízko aj k charitatívnym projektom. Som rád, že svoje dlhoročné skúsenosti v týchto oblastiach môže teraz zužitkovať v RTVS. Držím mu v tom palce,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

„Som vďačný za ponuku RTVS a zároveň chcem poďakovať Televízii Markíza“

Patrik bol tri roky šéfredaktorom redakcie publicistiky. Takmer desať rokov pôsobí aj ako vysokoškolský pedagóg a dlhé roky sa venuje mnohým charitatívnym projektom.

“Som vďačný za ponuku RTVS, ktorá mi dáva príležitosť zúročiť doterajšie skúsenosti a posunúť sa ďalej. Teším sa nielen na novú moderátorskú úlohu, ale aj na ďalšie formy spolupráce a možnosť rozvíjať charitatívne projekty a pomáhať ľuďom. Verím, že svojou troškou budem mať šancu prispieť k dobrej veci. Teším sa na spoluprácu s novými kolegami a urobím všetko preto, aby som dôveru, ktorú do mňa vložila RTVS a ľudí, ktorí ju tvoria, nesklamal. Zároveň chcem poďakovať Televízii Markíza za všetko, čo som vďaka nej zažil a čo som sa vďaka nej naučil a tiež ďakujem všetkým kolegom, s ktorými mi bolo cťou spolupracovať,” uviedol Patrik Herman.


      

Zdroj: rtvs.sk

Súvisiace príspevky
Aktuálne témySlovensko

Polícia: Chodci a cyklisti by nemali zabúdať na reflexné vesty, pomôžu aj reflexné prvky.

1 Minút čítania
25.9.2022, Bratislava Dlhé letné dni sú za nami. Policajti upozorňujú v súvislosti so začiatkom jesene na skoršie stmievanie. Radia preto cyklistom a…
Aktuálne témySlovensko

Čo by sme mali vedieť o hubách? Ako sa vyhnúť záťaži a otrave organizmu?

1 Minút čítania
Bratislava 25. septembra (TASR) – Záchranári v tomto roku zasahovali pri 12 pacientoch, ktorí sa priotrávili lesnými hubami. Najčastejším dôvodom bola zámena…
Aktuálne témyKonflikt na UkrajinePolitikaSlovensko

V Bratislave bude samit V4. Kancelária prezidenta ČR sa sporov medzi prezidentmi neobáva.

1 Minút čítania
Bratislava/Praha 23. septembra (TASR) – V Bratislave sa 11. októbra uskutoční prezidentský samit krajín Vyšehradskej štvorky (V4). Na stretnutí, ktoré organizuje Slovensko,…