Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
NajčítanejšieSlovensko

Národný inšpektorát práce počas uplynulých dní zaznamenal niekoľko závažných úrazov pri práci

2 Minút čítania

Národný inšpektorát práce počas uplynulých dní zaznamenal niekoľko závažných úrazov, pri ktorých prišli pri práci o život štyria ľudia, a to traja zamestnanci a jedna samostatne zárobkovo činná osoba. Upozorňuje preto zamestnancov aj zamestnávateľov, aby aj v tomto období venovali zvýšenú pozornosť otázkam bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci.
      

„Aj keď sa inšpekcii práce aj prostredníctvom rôznych preventívnych aktivít darí neustále znižovať celkové počty závažných pracovných úrazov, nedávne udalosti nám pripomínajú, aby sme mali neustále na pamäti, že život je najvyššia hodnota a každý zamestnanec by sa mal k svojej rodine z práce vrátiť živý a zdravý,“ poznamenala generálna riaditeľka NIP Hedviga Machayová.
      

NIP poukázal na to, že s postupným uvoľňovaním protiepidemiologických opatrení sa naplno rozbieha aj aktivita v podnikoch a na pracoviskách. V letných mesiacoch sa zároveň vykonávajú rôzne sezónne práce, pri ktorých často dochádza k pracovným úrazom.
      

V lete sa z dlhodobých skúseností inšpekcie práce ukazuje byť zvlášť riziková predovšetkým práca v oblasti poľnohospodárstva a stavebníctva, ale aj dopravy, kde došlo v ostatnom čase k viacerým závažným pracovným úrazom s následkom smrti, respektíve k úrazom s ťažkou ujmou na zdraví.
      

Podľa generálnej riaditeľky NIP budú preto inšpektori práce v najbližších týždňoch venovať zvýšenú pozornosť dodržiavaniu predpisov o BOZP na pracoviskách po celom Slovensku. Aktuálne sa uskutočňuje mimoriadna kontrolná akcia inšpekcie práce zameraná na bezpečnú prevádzku vyhradených technických zariadení – výťahov – a v najbližšom čase zamerajú inšpektori práce svoju pozornosť aj na sektor poľnohospodárstva a dopravy.
      

V tomto roku inšpekcia práce zaznamenala doteraz 15 smrteľných pracovných úrazov a 28 úrazov s ťažkou ujmou na zdraví. V rovnakom období minulého roka to bolo 20 závažných pracovných úrazov s následkom smrti a 35 úrazov s ťažkou ujmou na zdraví. Počet registrovaných pracovných úrazov v medziročnom porovnaní poklesol o 318, keď k 20. júlu tohto roka zaregistroval NIP celkom 3765 registrovaných pracovných úrazov, zatiaľ čo rok predtým to bolo 4083.

Súvisiace príspevky
BratislavaBratislavský krajSlovenskoZápadné Slovensko

Bratislava je dostupná a bezpečná destinácia

1 Minút čítania
Bratislava Tourist Board (BTB) využíval slogan „Bratislava je dostupná a bezpečná destinácia“ pri promovaní nášho hlavného mesta už v minulosti. Tento rok však slovo…
BratislavaBratislavský krajSlovenskoZápadné Slovensko

Pošlite originálnu pohľadnicu z dovolenky

2 Minút čítania
Pošlite svojim blízkym originálny pozdrav z dovolenky, zo špeciálnych udalostí alebo pri príležitosti výročí a sviatkov. Vďaka službe Slovenskej pošty „Moja pohľadnica“ si môžete…
PopradPrešovPrešovský krajSlovenskoVýchodné Slovensko

Tunel Bôrik na D1 bude v smere na Prešov od pondelka neprejazdný

1 Minút čítania
Mengusovce 25. júla (TASR) Tunel Bôrik na diaľnici D1 bude v smere na Prešov od pondelka 26. júla neprejazdný. Úplná uzávera potrvá…