1000

Nerob ojeby bo budes platit pokuty!!!!!!!

Najväčšia sieť online reportérov na Slovensku

Aktuálne témySvet

OSN: Ničivé zemetrasenie v Sýrii postihlo 8,8 milióna ľudí

1 Minút čítania
ilustračné foto: unsplash.com

Námestník generálneho tajomníka OSN pre humanitárne záležitosti Griffiths pripustil, že OSN zlyhala v pomoci obetiam prírodnej katastrofy v severozápadných častiach Sýrie.

Damask 19. februára (TASR) – Ničivé zemetrasenie, ktoré otriaslo Sýriou 6. februára, postihlo približne 8,8 milióna ľudí, uviedla v nedeľu Organizácia Spojených národov (OSN). TASR informuje na základe správy agentúry DPA.

„Očakáva sa, že väčšina z nich bude potrebovať určitú formu humanitárnej pomoci,“ napísala na sociálnej sieti Twitter námestníčka predstaviteľa OSN pre Sýriu Nadžat Rošdíová. Svetová organizácia je podľa nej plne odhodlaná urobiť viac“ v záujme pomoci všetkým Sýrčanom.

Aktivisti a humanitárni pracovníci v sýrskymi vzbúrencami ovládaných oblastiach na severozápade Sýrie sa v dňoch po zemetrasení sťažovali na nedostatok pomoci zo strany OSN.

Námestník generálneho tajomníka OSN pre humanitárne záležitosti Martin Griffiths počas návštevy tohto regiónu pripustil, že OSN zlyhala v pomoci obetiam prírodnej katastrofy v severozápadných častiach Sýrie.

Pozorovatelia taktiež zaznamenali byrokratické ťahanice na strane OSN, ktorej humanitárne prostriedky mohli od oblasti doraziť rýchlejšie na menších vozidlách než na zvyčajných veľkých nákladných autách vzhľadom na zničené cesty vojnou zmietaného regiónu.

Doposiaľ prišlo na vzbúrencami ovládaný severozápad Sýrie zo susedného Turecka viac než 140 nákladných vozidiel naložených humanitárnou pomocou OSN. V oblasti bolo úplne alebo čiastočne zničených vyše 9000 budov, v dôsledku čoho prišlo o svoje domovy viac než 11.000 ľudí.

Podľa OSN v súčasnosti ľudia v postihnutých oblastiach najnaliehavejšie potrebujú najmä prístrešky, napríklad stany, cituje DPA.

(TASR)

Súvisiace príspevky
Aktuálne témy

7 ROKOV NA SLOVENSKU

19 Minút čítania
Moje meno je Mgr.Tomáš Udič. Narodený 24.07.1982.Dnes je 09.04.2023, som ako obvinený vo väzbe v Prešove. Mám čistý register trestov, som bezúhonný…
Svet

MZVEZ upozorňuje cestujúcich na zvýšenú mieru krádeží v Taliansku

1 Minút čítania
      Bratislava 26. marca (TASR) – Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR upozorňuje cestujúcich na zvýšenú mieru krádeží v Taliansku. Najviac…
Aktuálne témySvet

Z Poľska sa stáva nová európska vojenská veľmoc.

2 Minút čítania
Vďaka masívnemu zbrojeniu predčí aj západné štáty Ak dáme bokom Rusko, tak na fakt, že najsilnejšie armády v Európe majú Veľká Británia,…