Slovenský Reportér
Katalóg firiem
:
Videní:
Aktuálne témyKonflikt na UkrajineMartinSlovensko

Slovákov poburujú „bilboardové vlajky“ vo farbách Ukrajiny. Hovorí sa aj o porušení zákona o štátnych symboloch.

1 Minút čítania

9. mája 2022, Bratislava

Mnohí vodiči, ktorí v posledných dňoch cestovali po Slovensku, zdieľali na sociálnych sieťach zábery a videá, ktorými poukazovali na nezvyčajné množstvo bilboardov znázorňujúcich ukrajinskú zástavu. Takéto bilboardy sú hlásené z rôznych častí Slovenska a niektoré z nich sú už poškodené, špinavé a popísané. Nakoľko ide o neštandardnú formu propagácie štátnej vlajky, objavujú sa aj podozrenia, či nejde o porušenie Zákona o štátnych symboloch.

Štátna vlajka sa podľa zákona nesmie používať poškodená a ani zašpinená


Podľa komentov a statusov na facebooku, viacerých ľudí takáto forma reklamy poburuje. Niektorí sa pýtajú, kto takúto kampaň platí, aký je zámer takejto propagácie a či sú takéto „bilboardové štátne zástavy“ v súlade so zákonom o štátnych symboloch.

Napríklad Zákon o štátnych symboloch SR hovorí aj o tom, že fyzické i právnické osoby môžu používať štátnu vlajku i štátnu zástavu dôstojne a musí zodpovedať postaveniu štátnych symbolov Slovenskej republiky. Štátna vlajka sa podľa zákona nesmie používať poškodená a ani zašpinená.

Zdroj: Facebook, zakonypreludi.sk, Slovenský reportér

Súvisiace príspevky
EkonomikaPolitikaSlovensko

V parlamente začali rokovať o návrhu štátneho rozpočtu na rok 2023

2 Minút čítania
30. 11. 2022, BRATISLAVA. Návrh rozpočtu na rok 2023 predstavil plénu minister financií Igor Matovič. Poslancov vyzval, aby nazerali na návrh rozpočtu…
Dolný KubínEnviroKošiceMartinŠkolstvoSlovensko

Študentskú súťaž na tému využívania eurofondov vyhrala M. Hüberová so spotom Riečny koridor

1 Minút čítania
29.11.2022, Bratislava Súťaž pre študentov stredných a vysokých škôl na Slovensku, ktorú vyhlásil Úrad vlády SR 9. mája 2022 má svojich víťazov….
Konflikt na UkrajineSlovensko

Ministerstvo obrany upozorňuje na plánované armádne presuny do 4. decembra

1 Minút čítania
29.11.2022, Bratislava Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 28. novembra do 4. decembra 2022 sa budú cez územie…