1000

Nerob ojeby bo budes platit pokuty!!!!!!!

Najväčšia sieť online reportérov na Slovensku

KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

V Košiciach sa na robotníkov prepadla strecha, jeden neprežil

1 Minút čítania

Košice: Dnes dopoludnia došlo v Košiciach k tragédii, keď sa počas búracích prác domu prepadol krov strechy, ktorý zavalil robotníkov.

Jedna osoba utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla. Na mieste sú všetky záchranné zložky. Ulica je uzatvorená. Bližšie informácie polícia poskytne, keď to situácia dovolí.

AKTUALIZOVANÉ:

Ďalšie dve zranené osoby previezli do nemocnice po tom, ako pri búracích prácach rodinného domu v Košiciach došlo k zavaleniu pracovníkov. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Jana Mésarová s tým, že rozsah zranení zatiaľ nemajú k dispozícii. Polícia už skôr informovala o tom, že pri udalosti prišla o život jedna osoba.

K tragickej udalosti došlo v stredu okolo 10.00 h na ulici Slovenskej jednoty v Košiciach. „Podľa prvotných informácií oporný múr rodinného domu zavalil pracovníkov, ktorí tam vykonávali rekonštrukčné práce,“ uviedla Mésarová. Polícia predtým informovala, že robotníkov zavalil krov strechy, ktorý sa prepadol.

Bližšie okolnosti, za akých k tejto tragickej udalosti došlo, policajti podľa jej slov zisťujú.
Stavebný úrad mesta Košice – pracovisko Staré Mesto tvrdí, že s prácami na budove sa ešte nemalo začať. Vlastníkovi síce povolil odstránenie strechy a vydal rozhodnutie, no to ešte nenadobudlo právoplatnosť. „Zároveň stavebný úrad eviduje žiadosť o stavebné povolenie rekonštrukcie tejto obytnej budovy. V súčasnosti je stavebné konanie prerušené a stavebník bol vyzvaný na doplnenie podkladov,“ dodal.

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky, NN

Súvisiace príspevky
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Na burze v Budimíri uvidíte v sobotu aj veterány

1 Minút čítania
Budimír: V sobotu 15. apríla sa v Budimíri uskutoční už tradičná burza starožitností. „Budimírska burza má tradíciu už o roku 2004, keď…
Košický krajMichalovceVýchodné Slovensko

V Michalovciach zajtra vyhlásia výsledky fotografickej súťaže

1 Minút čítania
Michalovce: Krajská hvezdáreň a Zemplínske kultúrne centrum, zariadenie Košického samosprávneho kraja, je z poverenia Národného osvetového centra v Bratislave organizátorom regionálneho kola…
KošiceKošický krajVýchodné Slovensko

Chinaski v Košiciach pokrstia nový album na spoločnom koncerte s Lukášom Adamcom

1 Minút čítania
Košice: Jedna z najpopulárnejších českých kapiel Chinaski dorazí do Košíc 14. apríla. V košickej Kunsthalle predstaví a pokrstí nový album Frihet. Dvanásty…